У Городоцькій ОТГ створюється фруктово-ягідний кластер

У Городоцькій ОТГ триває робота над створенням фруктово-ягідного кластеру, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності продукції, збільшенню прибутковості, мінімізації ризиків у розвитку галузі загалом. 
Для створення кластеру був підписаний договір між Городоцькою міською радою, місцевими підприємствами-виробниками яблук та агенцією регіонального розвитку, яка надаватиме методичну, консультативну підтримку проекту та його учасникам. Цей договір стає початком для створення «Подільського фруктово-ягідного кластеру», а також дає можливість взяти участь в проекті міжнародної технічної допомоги.
Основними перевагами такого договору є взаємовигідне співробітництво, максимальне використання ресурсів, підвищення привабливості території для інвестування, розширення асортименту. Учасники подібних кластерів отримують більше можливостей та вищі прибутки, створюють нові робочі місця, залучаючи працівників різних видів економічної діяльності. Важливим є те, що кластерна модель, окрім співробітництва, передбачає також і конкуренцію між підприємствами. 
Як наголошує консультант з юридичних питань при Хмельницькому РВ АМУ Дмитро Василенко, створення фруктово-ягідного кластеру дасть змогу підприємцям об'єднати зусилля у подоланні викликів, які можуть перед ними ставати, а також спільно вийти на більш вигідних умовах на ринки ЄС для реалізації власної продукції більшими партіями.
 
Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)