У Глобиному планують забезпечувати стипендіями обдарованих дітей

У Глобинській об’єднаній територіальній громаді працюють над 63-ма проектами. Серед них і такі нестандартні як забезпечення стипендіями обдарованих дітей, а також створення власної громадської варти. Крім того, громада прийняла чотирирічну комплексну програму розвитку освіти вартістю понад 60 млн грн. Охопили таку кількість проектів завдяки тому, що минулого року надходження громади зросли до 83 млн грн (у порівнянні з попереднім роком збільшилися  в 4 рази).

Стимулювати обдарованих школярів до подальних успіхів та досягень у навчанні, спорті, науковій діяльності вирішили в Глобинській ОТГ. Перші кроки на цьому шляху зробили ще в минулому році, коли депутати на одній із сесій проголосували за «Програму підтримки обдарованих дітей на 2016-2020 роки».

“Програма передбачає виділення 100 тисяч гривень на рік переможцям обласних, всеукраїнських, міжнародних змагань в освітньо-культурній та спортивній галузях. Також щомісячну стипендію у розмірі 300 гривень отримують відмінники навчання, претенденти на медалі, переможці олімпіад, конкурсів і різних змагань. У нашій громаді таких школярів шестеро”, – сказав голова Глобинської міської ради Станіслав Джусь.

Сума нагороди для переможців змагань залежить від їхнього рівня.

“Для прикладу, наведемо галузь спорту: призери міжнародних змагань за 1 місце отримують 10 тисяч гривень нагороди, 2 місце – 5 тисяч гривень третє – 3 тисячі гривень. Всеукраїнських змагань – 1 місце – 3 тисячі гривень, 2-е – 2 тисячі гривень, 3-є – півтори тисячі гривень. Обласний рівень: тисяча гривень за 1 місце, 800 – за друге і 500 гривень за третє”, – розповіла заступник глобинського міського голови з гуманітарних питань Галина Токаренко.

Винагороду також отримують і тренери чи керівники учнів. Приміром, за вихованців, які здобули перемогу у міжнародних змаганнях це такі суми: за 1 місце – 5 тисяч гривень, за 2-е – 3 тисячі, 3-є – 2 тисячі гривень.

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)