У Чугуєві функціонують диспетчерський пункт та розрахунковий центр у сфері ЖКГ

Завдяки перемозі в обласному конкурсі мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» на території міста Чугуїв успішно реалізовано проєкти «Єдиний міський диспетчерський пункт» (2018 рік) та «Єдиний міський розрахунковий центр» (2019 рік).
Житлово-комунальні послуги мешканцям міста Чугуїв надають комунальні підприємства «Чугуївтепло», «Чугуїввода», «Чугуївський комунальний комплекс» та  Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство м. Чугуєва. Раніше для вирішення проблем у житлово-комунальній сфері, вирішення питань щодо сплати та заборгованості за житлово-комунальні послуги містяни зверталися до різних комунальних служб, а якщо виникали одразу декілька  питань, то потрібно було витратити багато часу та сил для вирішення своїх проблем. Тепер городянам не потрібно з'ясовувати, яка комунальна служба повинна займатися вирішенням проблеми, що виникла, шукати номер відповідної служби: завдяки створенню ЄМДП та ЄМРЦ споживачі тепер можуть подзвонити на один номер і оперативно вирішити питання з усіма службами-надавачами послуг.
Головна мета реалізації зазначених мініпроєктів  − не залишити без уваги жодного звернення жителів міста. Проєкти розроблено таким чином, що вони дозволяють об’єднати інформацію і скласти загальне враження про роботу комунальних підприємств. Так, Єдиний міський диспетчерський пункт створений на базі онлайн-сервісу «Комунальний диспетчер», який успішно працював в нашому місті впродовж останніх декількох років. Кожен житель міста, зареєструвавшись на сервісі, може створити свій особистий кабінет, де можна залишати електронні заявки на виконання тих чи інших робіт з усунення проблем, пов'язаних з тепло-, водопостачанням і водовідведенням, обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж, ремонтом доріг і т.д. На сервісі працює інтерактивна карта Чугуєва, що дозволяє диспетчеру центру, відповідаючи на звернення, бачити, чи ведуться в цьому квадраті ремонтні роботи, і чим може бути викликана проблема.
В особистому кабінеті користувачів збирається інформація не тільки про заявки і виконані ремонтні роботи, а й про розрахунки за комунальні послуги, проведені перерахунки, наявні борги та пільги. Водночас, в особистому кабінеті одразу можна й проводити оплату за комунальні послуги. В результаті обміну інформацією з підприємствами - постачальниками комунальних послуг - ЄМРЦ має у своїй базі даних відомості про нарахування, заборгованість й натуральні показники всіх платників комунальних послуг.
Завдяки реалізації проєктів жителям міста не потрібно відстоювати черги в комунальних підприємствах, шукати відповідальну за те чи інше питання комунальну службу - тепер відповіді на всі питання в житлово-комунальній сфері можна отримати в одному місці.
Обсяг фінансування мініпроєктів склав 599 тис.грн, з них 299,5 тис.грн виділено з обласного бюджету, 269,55 тис.грн – кошти місцевого бюджету, внесок конкурсантів – 29,95 тис. грн.
 
За інформацією Чугуївської міської ради
Область: 
Харківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)