Телемедицина як засіб ефективної допомоги жителям Михайлівської ОТГ

Сьогодні повноцінне функціонування системи охорони здоров’я можливе за умови активного залучення інноваційних технологій в організацію надання медичної допомоги. Прикладом такої інновації є телемедицина (Telehealth), яка дозволяє за умови мінімальних капіталовкладень у найкоротші терміни розширити можливості первинної ланки надання медичної допомоги, як ключової складової соціального благополуччя населення громад.
За підтримки державної програми (90%) та місцевого бюджету (10%) на базі Михайлівської амбулаторії,лікарі сімейної практики користуються телемедициною, яка включає в себе обладнання для обстеження пацієнта: дистанційний термометр, пульсоксиметр, спірограф, тонометр, дерматоскоп, електрокардіограф. Результати обстежень пацієнта, одразу можна надіслати в область у реперфузійний центр та отримати консультацію вузькопрофільного спеціаліста.
Придбано три прилади: двома користується Михайлівська амбулаторія (сімейний лікар та педіатр) та один знаходиться у амбулаторії села Богатирівка. Впровадження телемедицини дозволяє спростити доступ пацієнтів на первинній ланці до лікарів-спеціалістів та кращого досвіду надання медичної допомоги.
Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)