Смолигівська ОТГ ділиться своїми напрацюваннями за рік

Смолигівська та Хорохоринська сільські ради об’єдналися першими в Луцькому районі у жовтні 2015 року. Голова ОТГ Галина Прус наголошуэ, що це – маленька громада і її утворення відбулося не «за», а всупереч виписаній методиці та перспективному плану. Однак, 2016 рік показав, що і в такій невеликій громаді є досягнення й напрацювання.

Громада об’єднала шість сіл, кількість населення становить 1772 чоловіки. На території функціонують дві школи, де, загалом, навчаються 208 дітей, дитячий садок, два будинки культури, дві бібліотеки, ФАП та лікарська амбулаторія. Основу для розвитку населених пунктів та створення комфортних умов для мешканців було закладено ще раніше. Поштовхом до цього, скажімо, в Смолигівській сільській раді став продаж земельної ділянки під будівництво Логістичного центру компанії «Нестле», який був відкритий у 2009 році. Залучення на свою територію великого європейського інвестора дає змогу отримувати певні преференції від його діяльності.

Бюджет об’єднаної громади в минулому році становив більше 11 мільйонів гривень з державними субвенціями, власних доходів зібрали понад 5 мільйонів. На розвиток інфраструктури спрямовано державних субвенцій у сумі 2004,9 тисячі гривень. 

За виграні гранти та долучені інші джерела фінансування на вулиці Миру в Смолигові встановлено 22 ліхтарі, які працюють на сонячній енергії. У Михайлівці освітлено центральну вулицю села. У 2015 році сільська громада виграла грант спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тож в лютому 2016 року на центральній вулиці Смолигова встановили систему освітлення на сонячних батареях. Загальна вартість системи – 427 тисяч 896 гривень, з них 320 тисяч 700 гривень виділили у рамках гранту, решта – кошти місцевого бюджету та зібрані громадською організацією. При теперішніх цінах на електроенергію, за рахунок сонячних батарей, вдається значно економити.

У Хорохоринській школі встановили новий шатровий дах, утеплено фасад і проведено благоустрій біля закладу, обладнано мультимедійною дошкою клас англійської мови. 

  

Місцевий дитсадок «Казка» слугує зразком для інших сільських громад. Будівлю спорудили у 2015 році, використовуючи сучасні технології. Нині тут виховують 40 дітей.

Майбутнє Смолигівської ОТГ голова громади бачить у переробці полуниці. Свого часу двоє місцевих жителів започаткували в селі вирощування ягоди. А сьогодні цією справою тут займаються практично всі.

Джерело

Область: 
Волинська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)