Радивилівська об’єднана громада впевнено крокує до самостійності

 

Єдина міська об’єднана громада на Рівненщині - Радивилівська, поступово планує своє майбутнє на 2017 рік. Адже з нового року громада виходить на прямі міжбюджетні відносини з державою. Тож у Радиволова було чимало часу, аби владнати усі юридичні моменти з передачою майна, та формуванням колективів.

Однак чи не найбільшою проблемою для громади стала галузь охорони здоров’я. За умовами децентралізації послуги мають максимально бути наближені до людей. Тож першочергово доступними мають стати якісна освіта та медицина. На утримання первинної та вторинної ланки охорони здоров’я держава надає субвенцію, з розрахунку на кожного мешканця громади.

Тож Радивилів, як колишній районний центр, вирішив взяти у власність поліклініку, яка розміщена у місті. Її планують передати під первинну ланку охорони здоров’я, тобо на її базі хочуть створити ПМСД. Такий крок, переконаний голова громади Микола Карапетян, стане вагомим у наданні медичних послуг, для усіх жителів громади, та суміжних громад, які готові працювати на умовах співробітництва. Однак остаточних домовленостей з районною радою досі не досягли. Наразі це питання лишається відкритим. 
Щодо вторинної медицини у чиновників наразі єдине бачення. Радивилівська районна лікарня працює у тому ж статусі, а громада субвенцію вторинної медицини передає на районну лікарню. 
Головний лікар закладу переконаний – нині Радивилівська лікарня має хороші перспективи. Адже тут поступово роблять капітальні ремонти, та закуповують сучасне медичне обладнання. Зокрема, вже відремонтували дах у пологовому відділенні, замінили вікна та двері. Надалі мають ще чимало планів, адже уся лікарня та поліклініка потребують покращення. 

Нагадаємо у Радивилівському районі вже створено 3 ОТГ – Радивилівська , Крупецька та Козинська.

Повідомляє консультант АМУ з питань комунікацій Рівненського відділення АМУ

  

Область: 
Рівненська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)