Питання якісної та вчасної медичної допомоги у Сурсько-Литовській громаді - вирішено!

 

Через велику відстань до районного центру у жителів громади виникали труднощі щодо отримання якісної та вчасної медичної допомоги. Тому за спільним рішенням мешканців громади та місцевої влади було створено медико-санітарний центр.      

Медико-санітарний центр створений на основі медичного закладу, що раніше існував на території села Сурсько-Литовське.

"Зробити це було непросто, - розповідає секретар Сурсько-Литовськоі ОТГ Ніна Буряк. - Але ми вирішили: незважаючи на будь-що треба, аби в громаді був свій медичний заклад першого рівня".

Щодо питання кадрового забезпечення Ніна Іванівна запевнила, що у них проблем немає, на відміну від інших громад, куди молоді лікарі не хочуть їхати, де немає житла, невпорядкована територія села та й самі амбулаторіі вимагають бути кращими.

Зазначимо, що випускники медичних вузів після закінчення навчання на державному замовленні повинні добровільно відпрацювати декілька років у сільській місцевості. На це голови громад додають, що готові укласти договори на навчання з молодими, талановитими студентами з тим, щоб після закінчення вони працювали в конкретних громадах і якісно лікували жителів. Таким чином територіальні громади дбають про свій розвиток і майбутнє.

Нагадаємо, минулоріч у Сурсько-Литовському після реконструкції відкрили також дитячий садок та створили тут додаткову групу. Тепер садок відвідуватимуть 60 дітей села, що становить 100% від потреби. 

Реконструкція дитячого закладу почалася в 2014 році. На той момент там було дві групи на 40 вихованців. Під час ремонту реконструювали приміщення під третю групу - ще на 20 малюків. Для них облаштували спальню, ванну кімнату і ігрову. 

На потреби реконструкції з обласного і міського бюджетів виділено понад 1,3 млн грн. 

Область: 
Дніпропетровська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)