Преображенська ОТГ на Запоріжжі: спроможна громада для щасливих людей

Офіс реформ Запорізького регіонального відділення АМУ організував прес-тур для журналістів видань краю в Преображенську об’єднану територіальну громаду, що на Оріхівщині. Ця ОТГ є яскравим прикладом того, що сильна, спроможна громада з достатньою економічною активністю на власній території, з ініціативними працьовитими людьми – то є запорука гідного рівня життя населення.

Журналісти ознайомилися з успіхами громади, економічними здобутками, планами на майбутнє. Побували в дитячому садку «Ромашка», де проведений капітальний ремонт: замінені вікна на енергозберігаючі, встановлені сонячні батареї для підігріву води, збудована автономна котельня та міні-котельна, що працює на пілетному паливі.

  

Першочерговим та пріоритетним завданням для громади є надання якісних освітніх та медичних послуг. У громаді створено Преображенський освітній округ. Визначено опорну  школу – КЗ НВК «Основа», де діти здобувають знання на належному рівні. Діти тут живуть повноцінним та гармонійним життям. В опорному закладі, філіях та дошкільних підрозділах організовано роботу гуртків: хореографічного, вокального, спортивного, туристичного, прикладного мистецтва, музейної справи, «юний стрілок» та театральної студії. Спеціалісти Преображенського освітнього округу включені до складу Всеукраїнського проекту «Раннє втручання» спільно з Дитячим фондом ООН «Юнісеф» для ефективної роботи з дітьми з вадами здоров’я, які проживають на території громади. Громада купила два шкільних автобуси для перевезення діточок. Представники ЗМІ були зачаровані теплим прийомом Омельницької філії НВК «Основа», де діточки читали українські вірші, показали затишний музей під відкритим небом та на останок подарували знаменитий омельницький заспокійливий чай, чистий бальзам на душу журналіста.

На території громади працює КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якої входять Преображенська, Омельницька та Микільська амбулаторії, Єгорівський, Новоселівський, Вільнянський, Слободянський фельдшерські пункти. Медичний автопарк громада поповнила трьома санітарними автомобілями для надання невідкладної допомоги хворим. Бюджет громади зріс до 30 мільйонів. Три мільйони поклали на депозит. Грошей хватає. Планують створити інвестиційну карту громади та залучати бізнес на свою територію. Інфраструктуру розбудовують на власні кошти, декілька проектів з енергозбереження реалізували в рамках ПРООН. Реалізують програму освітлення кожного з 15 сіл громади.

Журналісти побачили відремонтований сільський клуб, відремонтовані ФАПи, сільську бібліотеку, приміщення старости. З відеонаглядом. Оновлені дороги, благоустроєну та чисту територію. Поговорили с мешканцями сіл. Вражень багато. І, що важливо – всі позитивні. Голова громади Володимир Анатолійович Сідун впевнений, що европейська якість життя – то не далека мрія, а сьогодення, яке будує вся громада разом, дружньо та з любов’ю до своєї малої і дуже мальовничої Батьківщини.

  

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)