"Мультицентр" у Маріуполі переміг у міжнародному будівельному конкурсі «Європейська нагорода 2020»

У міжнародному будівельному конкурсі «Європейська нагорода 2020», партнером якого є Асоціація міст України, переміг соціальний офіс «Мультицентр» у Маріуполі.
Міжнародний архітектурний конкурс «Європейська нагорода» - найбільший конкурс в Європі, метою якого є нагородження найкращих модернізацій року, а також їх підтримка та просування. Протягом 24 років існування на польському ринку та 4 років на європейському, проєкт збудував стійку позицію, яка відіграє величезну роль у підвищенні обізнаності про цінність архітектури, модернізації історичних об’єктів, нових конструктивних ідей та адаптацій. Організатори конкурсу «Targi Pomorskie» разом з Польсько-Українською Господарчою Палатою та Polish Business Center.
Цьогоріч з України в конкурсі, окрім Маріуполя, брали участь архітектурні будівлі з Одеси та Сміли Черкаської області. Після виваженого та детального огляду журі перемога була надана об’єкту з м. Маріуполя «Соціальний офіс «Мультицентр».
«Мультицентр» вдало реконструйований з колишнього кінотеатру «Союз». Його було відкрито у 2019 році. Загальна вартість проєкту з урахуванням благоустрою території склала понад 100 млн грн. З них 28 млн грн виділено з Державного фонду регіонального розвитку, ще понад 10 млн грн вклали інвестори, решта коштів  - з місцевого бюджету. Технічне оснащення центру здійснило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Тут надається понад 400 адміністративних, комунальних, соціальних та пенсійних послуг, працює РАЦС. Родзинкою проєкту став оглядовий майданчик, який розташований на даху центру. З нього відкривається вид на оновлений парк «Веселка».
У складі міжнародного журі працював представник виконавчої дирекції Донецького регіонального відділення Асоціації міст України, член НСАУ Леонід Кисельов, який позитивно відзначив унікальний дизайн лівобережного ЦНАПу та його соціальну значимість для міста. Він підкреслив, що Маріуполь має стати прикладом для інших міст щодо залучення міжнародного фінансування. 
Перемога у Міжнародному будівельному конкурсі "Європейська нагорода" суттєво підвищує імідж Маріуполя на міжнародній арені. Заключна церемонія нагородження лауреатів конкурсу традиційно проходитиме у Королівському замку в Варшаві.
 
Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)