"Маршрутами успіху". Миляцька ОТГ ділиться напрацюваннями в рамках реформи децентралізації (+відео)

Представники громад Рівненщини в рамках проеведення «Маршрутів успіху» проекту ПУЛЬС АМУ, відвідали найвіддаленішу Миляцьку ОТГ. Громада утворилася ще у 2015 році, тож нині вже має що показати новачкам. Зокрема, гостям показали об'єкти які вже реалізували, і ті над якими ще працюють.

У с.Милячі відкрили додаткову групу у дитячому садку, тепер садочок можуть відвідувати 80 діток, а це 4 групи. Всього на ремонтні роботи, та закупівлю меблів і обладнання витратили 461 тис. грн. Організувала громада довезення діток із сусіднього села Жадень, оскільки там взагалі немає садочку. 

  

Гордість громади - ЦНАП. Його реалізували за проектом GIZ. Нині у ЦНАПі працює двоє працівників, у певні дні приїзджає представник пенсійного фонду, невдовзі почне приїзджати на прийом державний реєстратор. З ЦНАПом у разі потреби віддалено працюють старости сіл, їх робочі місця обладнали вже у кожному селі. Вже нині у ЦНАПі люди можуть отримати чимало різних послуг - довідки про склад сімї, виписки, реєстрацію, та інші. За Європейськими вимогами тут облаштували ігрове місце для дітей, та кімнату для відпочинку працівників. 

Особливу увагу громада приділяє розвитку спортивної галузі. У селі Жадень будують спортивний зал ангарного типу. Тут буде дві роздягальні з душовими. В середині зали встановили світлодіодне освітлення. Обгріватимуть споруду електричні конвектори, лише тоді коли це необхідно. Загальна вартість проекту з усіма дозволами та документами становить 2 млн. 300 тис. грн. Інший спортивний зал облаштовують у віддаленому селі Будимля. Там у клубі почали реконструкцію, танцювальну залу вирішили переобладнати під спортивну. Роботи планують завершити невдовзі. Тут же в клубі залишається глядацька зала, та обладнали кабінет старости. Він вже опановує роботу з комп’ютерними програмами, аби надавати якісні послуги жителям села. 

  

Громада пишається своїми багатодітними сім’ями, однак мають певні проблеми аби забезпечити дітей повноцінними умовами виховання. У селі Переброди вирішили збудувати дитячий садочок, роботи тривають, вже звели будівлю, невдовзі почнуть її накривати. Сподіваються що садок запрацює вже цьогоріч. 

Вагомою підтримкою для громади стала освітня субвенція, яка надійшла наприкінці року. Її громада освоїла у повному обсязі. У всі школи придбали нові методичні матеріали, мультимедійні комплекси, комп’ютери та інше обладнання. Тепер школярі вчаться за новими методиками, та мають більше можливостей для подальшого розвитку.

Відео Офісу реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ:

Область: 
Рівненська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)