Центр надання соціальних послуг відкрито у Сатанівській громаді

У Сатанівській ОТГ запрацював унікальний для регіону Центр надання соціальних послуг, який буде діяти на благо громад області на умовах міжмуніципального співробітництва.
Колись у цьому приміщенні розташовувався будинок культури, однак керівництво Сатанівської ОТГ свого часу вирішило, що цей заклад має працювати в іншому форматі. Завдяки зусиллям місцевої влади та за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги вдалося реалізувати цей задум.
У 2017 році проєкт отримав відповідне фінансування з ДФРР.  Роботи велися протягом 2017-2019 років. Загальна кошторисна вартість об’єкту становить понад 5 млн грн., з яких 4,6 млн грн надійшли з ДФРР, а ще понад пів мільйона гривень виділено в рамках співфінансування із бюджету громади. Загальна вартість проєкту з облаштування ЦНСП становить 419,0 тис. грн., з яких внесок з місцевого бюджету складає 199,0 тис. гривень, а решта залучена із коштів донорів.
Відтепер Центр надаватиме соціальні послуги для 8 000 громадян Сатанівської ОТГ. Як повідомляють у селищній раді, тут можна буде отримати послугу догляду вдома, адресної допомоги, соціально-педагогічні та послуги з медичної реабілітації і масажу, проводити профілактику та лікування плоскостопості та сколіозу, займатися лікувальною фізкультурою, тощо. Не забули і про створення комфортних умов для відвідувачів, зокрема передбачено комфортний зал очікування.
Як зазначив консультант проєкту ПУЛЬС при Хмельницькому РВ АМУ Дмитро Василенко, Сатанівська ОТГ, як і інші громади в Україні, до недавнього часу забезпечувала надання населенню соціальних послуг за рахунок територіального центру, що розташовувався в районному центрі. Така система передбачала візити працівників у певні дні за потрібним графіком, проте часто ті, хто потребував необхідних послуг, мали труднощі у їх отриманні. Наближення послуг стало пріоритетом ОТГ. 
У новому центрі допомогу зможуть отримати громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, ті, хто потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, реабілітації після травм, дітки з особливим освітніми потребами та багато інших. Це стосується і жителів навколишніх громад, які на умовах міжмуніципального співробітництва можуть звертатися до ЦНСП. 
Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)