Білозірська ОТГ отримала Стратегію свого розвитку на вісім наступні вісім років

Білозірська об’єднана громада отримала повноцінну Стратегію свого розвитку на вісім наступних років, яку для неї розробили поляки. Білозірська ОТГ стала єдиною громадою Черкащини, яка виграла на це грант

Стратегія розвитку громади – це економічний документ, який максимально враховує потенційні можливості природних, соціальних та специфічних традиційно господарських особливостей території нашої громади. Найближчим часом ми розробимо дорожню карту та поетапний план дій до 2025 року, – ділиться планами голова ОТГ Володимир Міцук.

У Стратегії визначені основні напрями та переваги, які в подальшому допоможуть громаді залучати інвесторів. Для цього тут зареєстрували чотири громадські організації, бо, зазвичай, грантодавці працюють з ними.

Передовсім, це стосується селища Ірдинь. Там у перспективі можна займатися ягідництвом, кінним спортом, а також розвивати туризм. До речі, ми маємо плани розробити туристичний маршрут між нашими селами. Потенційним мандрівникам запропонуємо ознайомитися з історією громади, – розповідає голова, а далі, посміхаючись, додає: – а розпочати можемо з історії вирощування соняшника та віників.

Серед пріоритетних напрямів і розвиток молочарства. Громада має молочний кооператив «Заозерянський», для розвитку якого наразі пише програму. Для технічного розширення виробництва, виробництва молочної продукції та залучення до цього більшої кількості жителів громади сюди хочуть залучити грантові кошти.

Наступний напрям – рослинництво. Багато сільчан займаються вирощуванням суниці, смородини, різних овочів. Аби люди не їздили на базари, громада планує організувати пункти прийому з відповідно облаштованими складами для зберігання продукції. Для цього громада займається обліком резервних ділянок, які розташовані в межах населеного пункту, а також сподіваються, що найближчим часом буде ухвалений закон, за яким вони зможуть розпоряджатися і землями, що лежать за межами населених пунктів. Це дасть змогу привабити інвесторів та залучити кошти на розвиток територій.

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)