Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади - тема практикуму в Полтавському РВ АМУ

16 / Липень, 2019
16 липня у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади». Захід відбувся у рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму - міські, селищні, сільські голови Полтавщини, їх заступники, фахівці профільних підрозділів.
З вітальним словом перед учасниками виступили Миргородський міський голова, голова Полтавського РВ АМУ, член правління АМУ Сергій Соломаха та виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик.
"Асоціація міст України з 2015 року реалізує проект ПУЛЬС за підтримки USAID. У рамках цього проекту ми проводимо різноманітні заходи, серед яких – практикуми для громад. Теми – не випадкові, вони детально плануються та розробляються за участі представників органів місцевого самоврядування", – розповіла Галина Безносик. 
Модератором заходу виступила Олена Онупко, заступник директора департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА.
Директор департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко зазначила, що Асоціація міст України є надійним партнером протягом багатьох років у зміцненні місцевого самоврядування в Україні та реалізації децентралізаційної реформи. "Полтавська область є унікальною, оскільки всі механізми, які надає і держава, і проекти міжнародно-технічної допомоги, ми втілюємо в життя. Дякую Асоціації міст України, з якою ми тісно співпрацюємо, що вона стала на шляху підтримки місцевого самоврядування. На сьогодні реформа децентралізації – одна з найуспішніших і досить ефективно втілюється на теренах Полтавської області. Нещодавно ми отримали затверджений Кабміном перспективний план, відповідно до якого в області має створитися 77 ОТГ. Але процес створення ОТГ триває, і я думаю, ми в подальшому будемо вносити зміни до нього для того, щоб органи місцевого самоврядування вже у статусі об’єднаних територіальних громад вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, – зазначила Інна Іщенко. – "Що стосується залучення різних фінансових коштів, у першу чергу Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), то це прекрасний інструмент, який дозволяє втілювати цікаві проекти. Взірцевий ЦНАП є в місті Крменчук, який створений за підтримки ДФРР, продовжується будівництво обласного кардіологічного диспансеру. У Семенівській ОТГ реалізовано проект Будинок захищеної старості, який запрацював минулого року. Крім того, в нас реалізується цікавий проект у Щербанівській ОТГ – фізкультурно-оздоровчий басейн, який матиме соціальне направлення для діток з обмеженими фізичними можливостями".
Серед питань, які розглядалися під час практикуму - залучення інвестицій як інструмент місцевого економічного розвитку, сучасний стан та перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській області, особливості підготовки та подання інвестиційних проектів, які можуть реалізувати за рахунок коштів ДФРР та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ тощо.
Марія Долженко, начальник управління інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, розповіла про інструменти сприяння залучення інвестицій та досвід Полтавщини в цьому напрямку.
Регіональний консультант з місцевого економічного розвитку АМУ (проект ПУЛЬС) Тетяна Ревенко розповіла про ефективність застосування інструментів МЕР.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)