Застосування інструментів МЕР для ефективного розвитку громади - тема практикуму в Тернопільському РВ АМУ

14 / Травень, 2019
14 травня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади». Захід організовано в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 
 
З привітальним словом до учасників, серед яких були міські, селищні, сільські голови, їх заступники, голови ОТГ, керівники профільних управлінь, звернувся виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Ігор Гірчак. Він ознайомив присутніх з діяльністю, що здійснює Асоціація міст України в рамках реалізації проекту «ПУЛЬС», зокрема в частині проведення просвітницьких заходів.
  
Модераторами заходу виступили директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської облдержадміністрації Галина Воляник та представник акредитованого майданчику ДП "Прозорро.Продажі" Наталя Войтенко
Галина Воляник розповіла учасникам практикуму про сучасний стан та перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Тернопільській області, детально ознайомила з особливостями чинного законодавства з питань підготовки проектів регіонального економічного розвитку органами місцевого самоврядування. Вона звернула увагу присутніх на питання щодо залучення інвестицій  та розвитку об’єктів підтримки підприємництва як інструментів місцевого економічного розвитку. Модератор також розповіла про діяльність Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області (одним із засновників якої є Тернопільське РВ АМУ), повідомила про Інвестиційний портал, наголосила на важливості наявності Стратегії розвитку території, яка має бути "баченням майбутнього громади, а не просто презентабельним папірцем". "Сьогодні зростає роль економічних проектів, адже всі ми розуміємо, що маємо бути економічно спроможними", - наголосила Галина Воляник.
Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ, консультант з питань  місцевого економічного розвитку Ігор Гірчак зауважив: "Важливо, аби громада розуміла, що не можна сидіти й чекати, коли приїде інвестор й захоче вкладати кошти саме на Вашій території. Аби залучити інвестора потрібно докласти чимало зусиль. Адже у всьому є конкуренція -  переможцем залишиться той, хто краще себе прорекламує, хто запропонує вигідніші умови, хто надасть повний супровід інвестору тощо". 
"Також варто пам’ятати, - додав консультант з МЕР, - потрібно максимально вкладати кошти в проекти розвитку вже сьогодні, бо завтра цей проект дасть Вам плоди. Адже самих лише коштів державної субвенції чи інших державних підтримок буде недостатньо для розвитку громади".
В свою чергу Наталя Войтенко розповіла учасникам практикуму про акредитований майданчик ДП «Прозорро.Продажі", а саме: як робота з "Прозорро.Продажі" допомагає наповнювати місцеві бюджети. Вона навела ряд аргументів про те, чому вигідно продавати та здавати в оренду комунальне майно через "Прозорро.Продажі".
У ході практикуму учасники активно вели бесіду, обмінювались думками та ставили різноманітні питання модераторам, які змістовно роз'яснювали кожне запитання, зокрема давали практичні поради.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)