Засідання Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України (+відео)

28 / Жовтень, 2016

Сьогодні відбулося засідання Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України. На ній представники різних міст та об’єднаних громад Черкащини обговорили питання децентралізації та ризиків, які нині стоять перед місцевим самоврядуванням. За головуючого секретар черкаської міськради. Той розпочав обговорення з ухваленого напередодні нардепами держбюджету на прийдешній рік. 

Олександр Радуцький, секретар міськради: При цьому ми всі знаємо, що бюджет у першому читанні був ухвалений із іншими цифрами. Відповідно, ми б могли вже починати формувати свій бюджет  за показниками минулого року, а зараз ми просто зупинилися. Все. І чекаємо, як ви будете виходити з цієї ситуації. 

Фахівці проаналізували документ та виокремили декілька фінансових зауважень, які заважатимуть роботі на місцях. 

Роман Жовнір, заступник директора департаменту фінансової політики: Урядом ініціюється підвищення цін, які знов таки не враховані в тих показниках, які затверджені у відповідному проекті. Знов таки це ставить міські громади перед тим фактом, що необхідно додатково передавати кошти.

Засідання минуло в форматі діалогу, тож кожен міг висловитися про проблеми саме його регіону. 

Ярослав Березань, заступник голови Черкаської ОДА: Школи-інтернати. Фінансування їх прирівнюється до середніх шкіл і ніхто не говорить, що діти там живуть. І такі витрати теж покладаються а місцеве самоврядування.

На бесіду запросили й народних депутатів від Черкащини. Аби ті з перших уст почули про проблеми й потреби на місцях. Владислав Голуб та Олег Петренко всю розмову брали на олівець. Обіцяють у перспективі допомогти у вирішення основних болючих питань. 

Владислав Голуб, народний депутат України: Вистачить здорового глузду для того, щоб питання було врегульоване і містам повернули цей статус, інакше про розвиток важко тут говорити. Незважаючи на те, що обидва міста в мене на окрузі, Золотоноша і Канів, міста обласного підпорядкування, але дивлячись на ситуацію, яка склалася в усій Черкаській області, то питання має бути вирішене.

Олег Петренко, народний депутат України: Позитив в тому, що можемо ще до того, як бюджет прийнятий збиратися й слухати. Подивимося, чи матиме це вплив, чи видимість того. Тим паче, що в більшості депутатів розуміння громад є.

До всього секретар Черкаської міськради підготував список законів, які б покращили життя за децентралізації. 

Олександр Радуцький, секретар міськради: Проклинають нас на чому білий світ стоїть тільки тому, що є невчасне отримання рішень радою. Якщо є така можливість такий проект зареєструйте від вас, щоб це було. Для нас це буде показово.

Зійшлися на обіцянці співпраці. Зокрема, щодо реєстрації законопроекту щодо запровадження трирічного мораторію на введення будь-яких змін до Податкового та Бюджетних кодексів. Це, пояснюють, дасть змогу підготуватися до викликів, які ставить вже зараз перед громадами держава.

За матеріалами vikka.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)