З наближенням виборів місцеве самоврядування відчуває тиск, - дослідження АМУ (добірка 1)

30 / Червень, 2020
Напередодні місцевих виборів посилюється системний тиск правоохоронних органів, прокуратури і СБУ на місцеве самоврядування. Про це свідчить дослідження, проведене АМУ.
Так за останні пів року суттєво зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування. Це виглядає так, ніби центральна влада намагається перед місцевими виборами дискредитувати місцеве самоврядування та його посадових осіб.
Правоохоронні органи проводять різноманітні дії щодо сільських, селищних, міських голів, їх заступників, директорів комунальних підприємств та  керівників структурних підрозділів.
Асоціація міст України наголошує: місцеве самоврядування забезпечує життєдіяльність громад, а тиск правоохоронних органів несе пряму загрозу безпеці та життю громадян України, оскільки фактично паралізує роботу муніципалітетів з надання відповідних послуг.
Дослідженням протягом першого півріччя поточного року зафіксовано понад 100 випадків тиску на органи місцевого самоврядування та їх посадових осіб у всіх регіонах України. Пропонуємо деякі приклади (інформація публікується з  дозволу згаданих осіб):
Вінницька область
Бершадський міський голова М.Кольченко отримав велику кількість вимог та запитів про надання документів від місцевої прокуратури та Нацполіції. Також за поданням прокуратури відкриваються кримінальні провадження проти заступника Бершадського міського голови В.Синявського та керівників комунальних підприємств.
 
Дніпропетровська область
Нацполіцією відкрито кримінальне провадження проти Верхньодніпровського міського голови Л.Калініченка
 
Запорізька область
Нацполіцією відкрито кримінальне провадження проти Михайлівського сільського голови А.Король та вилучено документи міської ради.
 
Житомирська область
Станишівський сільський голова Ю.Матвійчук отримав велику кількість запитів від Житомирської місцевої прокуратури та Нацполіції.
 
Івано-Франківська область
Нацполіцією відкрито два кримінальні провадження проти Івано-Франківського міського голови Р.Марцінківа.
 
Луганська область
Лисичанський міський голова С.Шилін отримав від Нацполіції, НАЗК та ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях велику кількість запитів про надання документів та тимчасового доступу до речей.  Запит від Нацполіції на отримання інформації та копій документів отримали заступник Лисичанського міського голови А.Якимчук  та начальник відділу освіти Т.Худоба.
 
Нацполіцією відкрито кримінальні провадження проти Кремінського міського голови Ю.Прокопенка та підпорядкованих йому посадових осіб, проводяться тривалі розслідування та виїмки документів.
 
Кіровоградська область
 
Долинський міський голова В.Тернавська отримала численні запити про надання інформації та документів від Олександрійської місцевої прокуратури та Держаудитслужби.
 
Полтавська область
Нацполіцією відкрито ряд кримінальних проваджень проти Хорольського міського голови С.Волошина та посадових осіб Хорольської міської ради.
 
Рівненська область
 
Прокуратурою відкрито провадження проти Вараського міського голови С.Антощенка.
 
Сумська область
Нацполіцією відкрито два кримінальні провадження проти Ю.Клименка, директора Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
 
Тернопільська область
СБУ відкрило кримінальне провадження проти Збаразького міського голови Р.Полікровського, відбуваються допити працівників і депутатів міської ради.
 
Херсонська область
Проти Каланчацького селищного голови В.Зінчука відкрито  близько 10 кримінальних проваджень, він отримав численні запити про надання документів від Нацполіції та місцевої прокуратури. Здійснювався тимчасовий доступ до речей та документів, з вилученням усієї документації по певним проєктам (деякі з них досі не повернуті).
 
Черкаська область
Прокуратурою вручено підозру Кам’янському міському голові В.Тірону
 
Чернігівська область
Плисківський сільський голова М.Вірко систематично отримує запити та повістки на допити від місцевого відділу Нацполіції в рамках кримінального провадження.
 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)