Управління комунальними ресурсами громад - тема практикуму у Миколаївському РВ АМУ

16 / Жовтень, 2020
16 жовтня у Миколаївському регіональному відділенні АМУ відбувся онлайн практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами органів місцевого самоврядування (земля, майно)». Учасники - представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини, фахівці профільних структурних підрозділів та інші спеціалісти, що працюють з комунальним майном.
Захід організовано в рамках проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»(ПУЛЬС), який реалізує АМУ.
Модератором заходу виступив Олег Сокол, заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській області - начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Миколаївській області. До практикуму також долучились консультанти Миколаївського РВ АМУ з юридичних і бюджетних питань - Лідія Віштал та Юлія Забродкіна.
«За новим законом «Про оренду держаного та комунального майна», передаючи в оренду комунальне майно, органи місцевого самоврядування мають керуватись значною кількістю нових нормативних документів. Так, наприклад, у червні цього року Уряд затвердив Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, до розробки якого долучилася також і Асоціація міст України. В останній редакції документу були враховані майже всі зауваження і пропозиції громад. На початку цього тижня (у жовтні 2020 року,- ред.) Фонд держмайна затвердив Регламент щодо продовження договорів оренди державного майна без аукціону. При цьому передача майна в аренду здійснюватиметься з використанням електронної системи «Prozorro.Продажі». Тому окрім консультацій на цю тему, ми проводимо практикум, аби спеціалісти з наших громад могли отримати вичерпні знання і відповіді на свої питання», - прокоментувала відкриття онлайн-практикуму виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Яблоновська.
На практикумі обговорювалися особливості нормативно-правової бази щодо передачі в оренду комунального майна у світі вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Серед загальних питань по оренді комунального майна: поняття оренди, об’єкти оренди та суб’єкти орендних відносин тощо.
Під час практикуму учасники вивчили такі теми:
  • документи, які слід розробити та затвердити рішенням ради до початку дій щодо передачі комунального майна в оренду, примірний договір оренди комунального майна;
  • етапність передачі майна комунальної власності в оренду;
  • особливості включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу;
  • визначення вартості об’єкта оренди;
  • постанова КМУ від 3 червня №483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»;
  • оренда комунального майна через систему ProZorro;
  • передача майна в оренду з ініціативи потенційного орендаря;
  • продовження договорів оренди (без аукціону та шляхом проведення аукціону);
  • внесення змін в договори оренди.
Перед проведенням практикуму органи місцевого самоврядування Миколаївщини могли завчасно поставити питання щодо управління комунальним майном, і отримати відповідь у прямому ефірі. Крім того, Миколаївське РВ надасть громадам відповіді на питання, які були задані безпосередньо під час та після завершення практикуму.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Миколаївського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)