У Запоріжжі обговорили перебіг "Децентралізаційного марафону" та завдання реформи на 2017 рік за участі народних депутатів

03 / Жовтень, 2016

30 вересня в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулось засідання Запорізької регіональної платформи на тему «Про хід проведення Децентралізаційного марафону в Запорізькій області в 2016 році. Завдання по реформуванню органів місцевого самоврядування у 2017 році» .

У засіданні регіональної платформи взяли участь: заступник голови – керуючий справами ЗОДА – Зінаїда Бойко; народні депутати України: Микола Фролов, Олександр Романовський, Вадим Кривохатько; народний депутат України VI скликання, виконавчий директор  Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців «Потенціал»  - Валерій Крайнєв; голова Запорізького РВ АМУ, Запорізький міський голова Володимир Буряк; міські голови, заступники міських голів, голови об’єднаних територіальних громад Запорізької області (Веселівська селищна, Смирновська сільська, Комиш – Зорянська селищна), фахівці виконавчої дирекції регіонального відділення, регіональні консультанти Запорізького РВ АМУ.  

 

Учасники розглянули та обговорили наступні питання:

  • проведення Децентралізаційного марафону в Запорізькій області в 2016 році. Завдання по реформуванню органів місцевого самоврядування у 2017 році;
  • особливості та проблеми формування місцевих бюджетів на 2017 рік.

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко доповіла учасникам зустрічі про успіхи децентралізації у 2015 році, а саме про створення шістьох об’єднаних територіальних громад у Запорізької області, а також про процес об’єднання 10 громад у 2016 році. Виконавчий директор Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Бірюков ознайомив присутніх про хід проведення Децентралізаційного марафону в Запорізькій області в 2016 році. Регіональний консультант з правових питань Офісу впровадження децентралізаційної реформи при Запорізькому РВ АМУ Маргарита Трипольська розповіла учасникам про правові аспекти децентралізації.

У своєму виступі голова Запорізького регіонального відділення АМУ, Запорізький міський голова Володимир Буряк зазначив: «У 2016 році ми відчули результати фінансової децентралізації. Однак є і негативні моменти, пов'язані, в тому числі, з формуванням місцевих бюджетів на наступний рік. Органам місцевого самоврядування продовжують передавати повноваження, не забезпечуючи їх необхідним фінансовим ресурсом. Це фактично нівелює результати бюджетної децентралізації, збільшує навантаження на місцеві бюджети».

  

Учасники зустрічі обговорили особливості та проблеми формування місцевих бюджетів на 2017 рік. Заступник Запорізького міського голови Валентина Малиш та регіональний консультант з бюджетних питань Офісу впровадження децентралізаційної реформи при Запорізькому РВ АМУ Олександра Оляніна зазначили, що нормативні функції які передаються органам місцевого самоврядування  - не стабільні, вони повинні діяти не менш як п’ять років. Також у бюджеті 2017 року необхідно переглянути компенсатори у області медицини та освіти. Проект бюджету 2017 року для органів місцевого самоврядування виявив незабезпеченість по субвенціям та по компенсаторам, тобто забагато функцій передається органам місцевого самоврядування, але не надаються ресурси.

Заслухавши виступи керівників органів місцевого самоврядування – членів Запорізького РВ АМУ, народні депутати України пообіцяли учасникам внести пропозиції до існуючих законодавчих актів та ініціювати обговорення проблемних питань у фракціях та у парламентських комітетах.

Учасники платформи відзначили комунікаційну важливість проведення такого заходів, оскільки така співпраця між органами місцевого самоврядування та народними депутатами України -  це реальна можливість напрацювати пропозиції для внесення змін до законодавства України. Результатом зустрічі стало рішення узагальнити всі проблемні питання, що піднімалися під час засідання, та направити такий документ народним депутатам України та аналітичному центру АМУ, які представляють і відстоюють інтереси в українському Парламенті.

Досягнення та проблеми проведення децентралізаційної реформи у Запорізькій області обговорені за підсумками зустрічі з представниками засобів масової інформації.

   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)