У Чернігові навчали представників ОТГ, як отримувати та використовувати кошти інфраструктурної субвенції

24 / Квітень, 2017
21 квітня Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Порядок отримання та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаної громади». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови об’єднаних територіальних громад, їх заступники, представники економічних відділів.
Модератором заходу був голова ради Центру транскордонного співробітництва Юрій Вдовенко. Він розповів про важливість програм соціально-економічного розвитку для формування інституційної спроможності об’єднаних територіальних громад, типові помилки та недоліки при підготовці і поданні проектних заявок.
Консультанти Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України розповіли про порядок та умови використання субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ.
 
 
Торік для ОТГ у державному бюджеті була передбачена субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у загальній сумі 1 млрд. грн. Розподіл субвенції по ОТГ здійснюється в залежності від площі території та чисельності жителів (постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.16 № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад»). Кошти цієї субвенції надаються на реалізацію місцевих програм по створенню, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та можуть спрямовуватись на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)