Треба вміти аналізувати ресурси і залучати громаду до реалізації проектів, спрямованих на розвиток, – О.Слобожан на Форумі активних громадян у Херсоні

11 / Жовтень, 2018
11 жовтня у м. Херсон проходить Форум активних громадян. Захід покликаний сприяти більш глибокій та всебічній співпраці між муніципальною владою та громадянами. Форум організовано Міжнародним республіканським інститутом за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Захід відкрила Олена Урсуленко, секретар Херсонської міської ради, яка зазначила, що громада міста має бути активною та наголосила на важливості прийняття в Херсоні Громадського бюджету.
У панельній дискусії на тему: «Міський розвиток та участь у ньому громади» взяв участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він розповів про особливості цьогорічного бюджетного процесу та перспективи бюджетної децентралізації. О.Слобожан зупинився на основних джерелах наповнення місцевих бюджетів та резервах, які має вишукувати кожний муніципалітет:
Кожна громада має зайнятися інвентаризацією, аби розуміти, чим володіє і як цим скористатися. В результаті виклики можуть перетворитися з негативу на позитив. Треба вміти аналізувати ресурси і залучати громаду до реалізації проектів, спрямованих на розвиток.
Також Олександр Слобожан проінформував про результати відстоювання позиції АМУ і захист інтересів громад. Серед іншого, це частка ПДФО та акцизу, яка має залишатись в місцевих бюджетах та наполягання на збереженні пайової участі забудовників у розвитку муніципалітетів. На завершення дискусії Виконавчий директор АМУ відповів на численні запитання учасників форуму.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)