Розпочав роботу Форум місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування сфери ЖКГ, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку

08 / Листопад, 2017
Сьогодні, 8 листопада, розпочався Форум місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування сфери житлово-комунального господарства, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку. Захід проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У Форумі беруть участь міські, сільські та селищні голови, їх заступники, народні депутати України, фахівці галузевих міністерств, представники експертного середовища.
Роботу Форуму відкрили представник Голови Асоціації міст України у Верховній Раді, народний депутат України Оксана Продан та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
"Цей Галузевий форум є майданчиком для обговорення реалізації розроблених АМУ Стратегій секторальних реформ за напрямками: місцеві фінанси та економічний розвиток, житлово-комунальне господарство, управління земельними ресурсами та комунальним майном. Ми спільно визначимо  подальші завдання реформування цих галузей в контексті децентралізації. За результатами Форуму будуть напрацьовані звернення до органів державної влади", – зазначив Олександр Слобожан.
У  своєму виступі Оксана Продан підкреслила: "Важливо, що цей Форум, в якому беруть участь представники органів місцевого самоврядування, відбувається напередодні розгляду в парламенті проекту Державного бюджету Україна на 2018 рік. Адже у цьому документі мають бути закладені фінансові можливості для виконання повноважень органами місцевого самоврядування". Вона також зазначила, що під час роботи Форуму потрібно визначити всі проблеми та почути пропозиції представників оргінв місцевого самоврядування щодо шляхів їх вирішення. «Сподіваюся, що сьогодні будуть розроблені рекомендації та направлені до Бюджетного комітету Верховної Ради. Я дякую Асоціації міст України за пропозиції та зауваження до законопроектів, спрямовані на відстоювання фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування», – зазначила народний депутат.
Також Оксана Продан висвітила дві проблеми, що сьогодні постають під час роботи над Державним бюджетом 2018 року. «Перша річ, яку, на жаль,не підтримав Бюджетний комітет,  – перерозподіл ПДФО. Уряд пропонує 80%, а ми менше ніж 50 на 50 не погоджуємося. Це питання стосується як великих міст, де обсяг надходжень з ПДФО є дуже великим, так і малих міст, яким потрібно фінансово укріплюватися. Ми будемо боротися за це. Друге – пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, які держава хоче передати на фінансування з місцевих бюджетів. Це має відбуватися тільки за рахунок Державного бюджету, інакше це відповідає конституційним принципам», –  наголосила Оксана Продан.
 
                    
 
Учасники Форуму висловилися щодо проблем органів місцевого самоврядування. Зокрема, йшлося про діяльність державних контролюючих органів, відшкодування оплати пільгових перевезень та послуг зв’язку, монетизацію пільг, заборгованість  по субсидіям на оплату житлово-комунальних послуг, адміністрування податків, що надходять до місцевих бюджетів. Серед пропозицій - внести зміни до Податкового Кодексу щодо передачі адміністрування місцевих податків та зборів органам місцевого самоврядування, відкрити фінансистам ОМС доступ до реєстрів, що веде податкова служба. 
Представники громад також наголосили на тому, що зміни до містобудівного законодавства призвели до збільшення вартості виготовлення проектно-кошторисної документації та термінів її експертизи та запропонували Асоціації міст України проаналізувати - наскільки діюче законодавство про містобудування гальмує розвиток на місцях, які зміни потрібні у галузі містобудування.
Йшлося також про передачу земель за межами населених пунктів у власність органів місцевого самоврядування, реверсну дотацію, медичну та освітню субвенції та інші проблеми. 
 

  

Далі робота Форуму продовжиться в трьох секторальних робочих групах «Місцеві фінанси та економічний розвиток», «Житлово-комунальне господарство» та «Управління земельними ресурсами та комунальним майном».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)