Реформу децентралізації буде продовжено, і переданий на місця ресурс треба конвертувати в нову якість життя, – Володимир Гройсман

24 / Вересень, 2018
Фундаментальна реформа децентралізації передачі на місця адміністративних повноважень і фінансових можливостей буде продовжена, але вимога до місцевого самоврядування – конвертувати переданий ресурс в нову якість життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму представників місцевого самоврядування «День Діалогу». Форум відбувся в Тернополі, і Глава Уряду перебуває 24 вересня, в місті з робочою поїздкою.
«Ще кілька років тому, зазвичай, у нас були монологи: центральна влада говорила одне, місця – інше. І вони один одного не чули. Ми побудували нову систему, - сказав Володимир Гройсман.
«Перед нами стоїть завдання – побудувати економічно сильну державу. Чи можливо це без сильних громад? Ні. Місцеве самоврядування потрібно стверджувати шляхом зміцнення повноважень, передачі ресурсів і відповідальності. Це три фундаменти, на яких базується місцеве самоврядування».
Глава Уряду наголосив, що сьогодні на центральному рівні запроваджуються фундаментальні зміни – в освіті, медицині, в промисловій політиці, сфері розбудови ділового клімату. І залучення регіонів до цих змін має бути максимальним. Нову якість життя має відчути кожен українець.
«І тут органам місцевого самоврядування треба розуміти, як конвертувати ресурс в необхідну якість, - сказав Володимир Гройсман. - Цього року Уряд вийшов з трьома пріоритетами роботи: економіка та пакет економічних законів, європейська інтеграція і децентралізація. Я пройшов з цією ідеєю непростий і немалий шлях. І я радий, що ця ідея сьогодні має практичне застосування і добрий результат».
Як наголосив Глава Уряду, в 2014 році він прийшов у центральну владу і, по суті, став «мером усієї України».
«Нам треба формувати сильні громади. І вони мають бути включені в економічне зростання. В діалозі зможемо знаходити правильні державницькі рішення», - додав Глава Уряду.
Також під час виступу Прем’єр-міністр України сказав, що наполягає на необхідності проведення фіскальних перевірок будівельних компаній на предмет сплати податків до бюджетів всіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю. 
Спілкуючись з міськими головами, Володимир Гройсман наголосив, що сьогодні в будівельній галузі проглядається погана тенденція, коли будуються тисячі квадратних метрів житла, при цьому не будуються об’єкти соціальної інфраструктури – садочки, школи, а також неналежним чином сплачуються податки. Нерідкими є випадки тіньової зайнятості на будівництвах, наголосив Глава Уряду.
«Буде доручення ДФС почати тотальні перевірки забудовників – на предмет сплати податків до бюджетів всіх рівнів», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)