Реформа № 1: у Луцьку обговорили проблемні питання децентралізації влади та фінансову стабільність громад

28 / Жовтень, 2016

В обласному центрі Волині представники органів місцевого самоврядування, народні депутати та експери обговорили переваги децентралізації влади. У ході дискусії було проаналізовано можливості законодавчого підсилення реформи.

Ці та інші питання стали предметом засідання регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування у Волинському РВ АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС» на тему: «Обговорення проблемних питань децентралізації влади та забезпечення фінансової стабільності територіальних громад».

До присутніх із вітальним словом звернувся виконавчий директор РВ АМУ у Волинській області Богдан Самойленко. Він наголосив на важливості децентралізації та адміністративної реформи і запросив присутніх до дискусії.

Народний депутат України від партії «УКРОП» Ірина Констанкевич підкреслила важливість регіональної платформи, як прекрасного майданчику для напрацювати конкретних моделей децентралізації на Волині. Спікер запевнила, що думки, висловлені у ході платформи, вона обов'язково вивчить та передасть колегам у парламенті.Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук зауважив, що лише спільна робота дає плоди у сфері децентралізації.

«Тішуся за першопроходців і хочу, щоб цей процес розвивася», - зауважив Кошарук.

Він відзначив позитив присутності на таких зустрічах народних депутатів. На його думку, це дозволяє налагодити якісний діалог між центральною та місцевою владою і втілити у життя реформи, необхідні громаді. 

Регіональний консультант із правових питань Офісу реформ у Волинському РВ АМУ Валентин Малиновський назвав децентралізацію реформою № 1 і зауважив, що саме вона може змінити життя у селах. Він переконаний, що саме завдяки цій реформі Польща кардинально змінила своє обличчя і для України настав той період, коли люди в громадах можуть вирішувати свою долю, а не хтось, із Луцька чи Києва буде вказувати їм, що робити. За словами Валентина Малиновського, реформа триває вже півтора роки, а законодаство у цій сфері досі «накульгує». На його думку, законодавче забезпечення реформи має випереджати реформу. 

«Реформа - динамічний процес, якщо реформа за два роки не відбувається, то найчастіше вона провалюється, тому у нас дуже мало часу», - наголосив Валентин Малиновський.

Спікер переконаний, для успіху реформи необхідно прийняти законодавчі ініціативи щодо уточнення статусу старост, адже багатьох сільських голів турбує їхній статус, про розпорядження землею за межами населеного пункти.

Помічник народного депутата України Ігоря Гузя Оксана Киричук наголосила, що потрібно зробити все, аби політичні складові не впливали на хід реформи.

Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук розповів історію роботи над законом про децентралізацію, адже тоді думки розділилися, одні були за добровільність, а інші - проти. Він додав, що Волинь перебуває посередині українського рейтингу по створенню громади. На території Волині експерти АМУ успішно розвінчують міфи про децентралізацію, а владі легко працювати із об’єднаннями, котрі добровільно утворилися.

Регіональний консультант із правових питань Офісу реформ у Волинському РВ АМУ Валентин Малиновський нагадав присутнім, що згідно з концепцією розвитку місцевого самоврядування - кінцевий термін реформи нині окреслено як жовтень 2017 року, саме за цей час потрібно було б пройти шляхом децентралізації.

Голова Зимнівської ОТГ В'ячеслав Католик розповів про здобутки своєї громади і зауважив, що бюджет громади, яку він представляє уже виріс у десятки разів.

На даний момент на Волині утворено сім об’єднаних територіальних громад, у грудні призначені вибори ще у восьми громадах. Так, що на початку 2017 року на Волині буде вже 15 громад.

   

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)