Пропозиції АМУ до Держбюджету 2020 були озвучені на засіданні Правління АМУ

16 / Вересень, 2019
Асоціація міст України пропонує з 2020 року фінансувати заклади професійно-технічної освіти з обласних бюджетів. Таку пропозицію щодо формування показників Держбюджету на 2020 рік ухвалило Правління АМУ на засіданні 16 вересня у Києві.
«Ми пропонуємо внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими передбачити фінансування професійно-технічної освіти з 2020 року з обласних бюджетів», - зазначив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
Також АМУ пропонує передбачити освітню субвенцію в розмірі 105 млрд грн, за рахунок якої, зокрема, планується підвищити заробітну плату педагогічним працівникам.
І додатково передбачити субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам в розмірі 14,6 млрд грн для підвищення заробітної плати працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, зарплати тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл.  
Також пропонується затвердити в законі про Державний бюджет України на 2020 рік Програму медичних гарантій та передбачити необхідний обсяг коштів на її фінансування.
Пропонує Асоціація і законодавчо встановити з 2020 року та наступних років оплату з Держбюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд, послуги зв'язку, та передбачити відповідну субвенцію в розмірі 6 млрд грн. А також - передбачити 2,2 млрд грн на погашення боргів за надані гарантовані державою пільги у 2015-2016 роках.
Важливим вважають в АМУ передбачити в Державному бюджеті на 2020 рік кошти на сплату енергопостачальним підприємствам штрафних санкцій за рішеннями судів, що виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії, в розмірі не менше 7 млрд грн.
Разом з тим, АМУ пропонує підтримати територіальні громади, що хочуть стати дружніми до дітей та молоді, та збільшити частку ПДФО, що зараховується до таких місцевих бюджетів:
- на 1 % для територіальних громад, що визнані кандидатами на отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді»;
- на 3 % для територіальних громад, що мають  статус «Громада, дружня до дітей та молоді».
 
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)