Префект і його роль в місцевому самоврядуванні – зустріч міських голів з представниками Франції

24 / Лютий, 2020

24 лютого Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зустрівся з делегацією посадовців з Франції.

У складі делегації були: Жак Рейлер, префект, Жан-Франсуа Девемі, субпрефект, Люк П'єрон, стажер ENA та Шарль Матьйо, аташе Посольства Республіки Франція в Україні з питань співробітництва.

В обговоренні також взяли участь представники органів місцевого самоврядування, а саме: Анатолій Федорук, Бучанський міський голова, Павло Шимко, Бахмацький міський глова, Георгій Майсурадзе, заступник міського голови міста Вишневе, Олександр Яловський, заступник міського голови міста Носівка, а також директор Центру впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход і аналітик АМУ Олександр Логінов.
На початку обговорення Жак Рейлер відзначив, що його дуже вразила потужність Асоціації міст України, як представника органів місцевого самоврядування.
Основну увагу у дискусії було приділено питанням контролю і нагляду за органами місцевого самоврядування, які були цікавими усім учасникам заходу.
Так, Жак Рейлер зазначив, що у Франції контроль з боку префекта здійснюється апостеріорі, тобто до вже ухвалених відповідною радою рішень і полягає в оцінюванні відповідності ухвалених рішень закону.
Окремо зупинилися на бюджетному контролі. Жак Рейлер наголосив, що місцеві бюджети мають бути збалансованими. І саме префект, спільно з представником міністерства фінансів на місцях, здійснює за цим контроль. У випадку, коли ухвалений бюджет не є фактично збалансованим, префект може вписати додаткові видатки або скоротити витрати. У разі неприйняття бюджету в належний термін префект «врегулює» бюджет, тобто прийме його і введе в дію своїм рішенням.
  
  
Щодо сфер, в яких мер виконує функцію представника держави, то Жак Рейлер сказав: «Я згадав дві сфери, де виконується функція представника держави: це видача актів громадянського стану і організація виборів. Це два великих блоки, які стосуються кожного француза де б він не мешкав: у великому місті чи у маленькому".
У підсумку Олександр Слобожан подякував представникам Франції і зазначив, що багато українських органів місцевого самоврядування мають дружні і партнерські зв’язки з муніципалітетами Франції.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)