Практикум в Черкаському РВ АМУ присвятили «бюджетній» темі

13 / Квітень, 2017
12 квітня Черкаське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Бюджети громад. Підвищення ефективності управління видатками місцевих бюджетів». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: заступники міських та селищних голів, секретарі рад, керівники та спеціалісти фінансових управлінь та відділів місцевих рад, експерти Офісу реформ Черкаського РВ АМУ.
Відкриваючи практикум, голова Черкаського РВ АМУ, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко поінформував про відзначення в цьому році 25-річчя Асоціації міст України. Він розповів про значну роль, яку відіграє АМУ у розбудові місцевого самоврядування. Крім того, Анатолій Бондаренко детально зупинився на результатах децентралізаційних процесів у Черкасах.
 
 
Модератор заходу – директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган ознайомила учасників заходу із законодавчими новаціями бюджетного процесу та особливостями формування бюджету громад. Зокрема, йшлося про встановлення ставок місцевих податків і зборів, джерела наповнення місцевих бюджетів, оптимізацію видатків та ефективне використання коштів громад.
Учасники практикуму вивчити досвід Черкас щодо впровадження програмно-цільового методу в управлінні видатками місцевих бюджетів та створення дієвих інструментів співпраці з власною громадою в рамках програми Громадський бюджет міста.
Практикум, який супроводжувався презентаціями з кожного питання, допоміг представникам органів місцевого самоврядування розібратися в окремих положеннях нормативно-правової бази, виявити ризики та загрози для місцевих бюджетів, обмінятися практичним досвідом і знайти відповіді на багато запитань.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)