Практикум у Полтавському РВ АМУ присвячено особливостям здійснення контролю за додетржанням законодавства про працю в ОТГ

31 / Жовтень, 2019
30 жовтня у Полтавському Регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах». Захід пройшов в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники практикуму: заступники голів ОТГ, місцеві інспектори праці, спеціалісти по роботі з персоналом та бухгалтери.
Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик привітала учасників та побажала їм плідної роботи.
У ході практикуму розглянули ряд важливих питань, зокрема:
  • огляд нормативно-правової бази, що регулює питання трудового законодавства;
  • нормативні акти, що передбачають відповідальність за порушення трудового законодавства;
  • організація реалізації виконавчими органами міських рад міст обласного значення та ОТГ повноважень передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • практика проведення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Модератор заходу - заступник начальника відділу дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Полтавській області Наталія Гуска розповіла, якими саме нормами законодавства мають користуватися під час роботи інспектори праці та загалом органи місцевого самоврядування. Також вона детальніше зупинилася на штрафних санкціях: коли та на кого вони накладаються, якщо виявлені, наприклад, неофіційно оформлені працівники чи виплата зарплати в неповному обсязі.
Підбиваючи підсумки, учасники зібрання відзначили актуальність теми та важливість знань, які вони здобули під час практикуму.
   

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)