Потрібно виробити ефективний механізм реновації житлового фонду, щоб міста та будинкові громади могли зберегти і відновити своє житло, - В.Кличко

15 / Липень, 2019
У Києві відбувся круглий стіл на тему: «Порятунок старого житлового фонду», який провів Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко. У заході взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, голова ГО «Спілка власників житла України» Одексій Кучеренко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк.
Під час круглого столу В.Кличко відзначив, що у Києві близько 80 відсотків багатоповерхівок потребують ремонту – не точкового чи часткового, а комплексного капітального ремонту. Орієнтовна сума необхідних коштів – 10 мільярдів гривень і це колосальні кошти для міського бюджету.
За його словами нове профільне законодавство, зокрема Закон України «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та інші визначають: власниками багатоквартирних будинків є громадяни і саме вони відповідальні за свою нерухомість, комфорт і безпеку в них. «Але давайте чесно відповімо: чи готові люди до такої відповідальності? Особливо на фоні відсутності належної інформаційної кампанії, відсутності перехідного періоду, як це було в деяких країнах Європи. Людей, по суті, залишили сам-на-сам із проблемою старої неремонтованої 30-40 років «хрущовки» чи «сталінки». А ремонт будинку - це не тільки фарба для стін у під’їзді. Це - оновлення інженерних мереж, заміна ліфтів, заходи з енергозбереження, інше», - підкреслив мер столиці.
Київський міський голова наголосив, що Київ активно працює над термомодернізацією будинків – майже півтисячі багатоповерхівок вже взяли участь у програмі «70/30». «Але цих обсягів недостатньо на фоні стрімкого «старіння» будівель. Саме тому, я переконаний, на рівні держави потрібно виробити ефективний механізм реновації житлового фонду. Учасниками якого б стали урядові структури, муніципалітети і будинкові громади, яким ми повинні надати можливості зберегти і відновити своє житло», - зазначив В.Кличко.
На круглому столі також виступив Виконавчий директор АМУ О.Слобожан: «Питання збереження житлового фонду має бути об’єднуючим та пріоритетним. В Концепції реформування місцевого самоврядування визначено, що головна мета реформи – задоволеність громадян якістю послуг. Пішли рухи у цьому напрямку, відбулися системні зміни, але головна мета ще не досягнута. До Асоціації міст України входить 781 громада – майже 90 відсотків населення України. Ми маємо сприяти відновленню житлового фонду у цих громадах і перше, що потрібно – це стратегія, яка буде єдина для всієї держави та допоможе виробити підхід та стандарт для вирішення цього непросто питання. Крім того, стратегія має бути підкріплена відповідними ресурсами на її реалізацію».
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)