Посол США в Україні Марі Йованович на Ярмарку вакансій у Тернополі закликала студентів працювати в органах місцевого самоврядування

08 / Листопад, 2018
Сьогодні у Тернополі проходить «Ярмарок вакансій для органів місцевого самоврядування Тернопільської області». Організатором заходу виступило Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України. Ярмарок проходить в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, яка перебуває у Тернополі з робочим візитом відвідала «Ярмарок вакансій для ОТГ» та виступила  перед його учасниками. Пані Посол повідомила, що мала можливість проїхати міським тролейбусом і відмітила зусилля Тернопільської міської ради та Асоціації міст України для успішного впровадження автоматизованої системи оплати проїзду, яка робить міський пасажирський транспорт доступним та зручним.
Щодо «Ярмарку вакансій для ОТГ», Марі Йованович відзначила, що цей захід  є поєднанням зусиль місцевого самоврядування, закладів освіти, місцевого бізнесу. Завдяки реформі з децентралізації місцева влада отримала не тільки більше коштів, а й більше відповідальності за розвиток громад. Тому важливо залучати до роботи в органах місцевого самоврядування молодих людей, які будуть хотіти працювати в громаді задля її розвитку.
Пані Посол позитивно оцінила практику Тернополя щодо фінансування муніципального замовлення на навчання у місцевих вишах фахівців для міської ради і висловила сподівання, що це буде добрим прикладом для наслідування для інших міст.
На завершення виступу, Марі Йованович закликала студентів працювати в органах місцевого самоврядування і зазначила, що «Ярмарок вакансій для ОТГ» - це не тільки шанс знайти свою роботу, а й знайти покликання для свого особистого розвитку та розвитку своїх громад.
 
Довідка. Можливість впровадження електронного квитка міста отримали завдяки прийняттю у січні 2017 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті». АМУ підтримувала прийняття цього закону парламентом. Експерти ПУЛЬСу були залучені до роботи над відповідним законопроектом. Систему вже впроваджено у Житомирі (лютий 2017), Тернополі (жовтень 2017), Харкові (грудень 2017), Києві (листопад 2018). У найближчий час електронний квиток введуть Львів, Вінниця та Дніпро.
Автоматизована система оплати проїзду дозволяє міській владі:
  • вести реальний облік пасажиропотоку та оптимізувати маршрути;
  • встановлювати пільги на проїзд жителям саме свого міста та компенсувати перевізникам витрати за фактично перевезених пільговиків.
Для пасажирів електронний квиток це - безготівковий розрахунок за проїзд та єдиний квиток на всі види транспорту.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)