«Політична воля Президента України, Парламенту та Уряду у співпраці з Асоціацією міст України дає можливість впровадити системні зміни у країні», – Ірина Геращенко

30 / Червень, 2017
Урочистості з нагоди 25-річчя Асоціації міст України відбулись під головуванням Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка за участі Президента України Петра Порошенка, Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадія Зубка, представників громад-членів Асоціації та представників іноземних партнерів Асоціації.
На початку заходу присутні вшанували  хвилиною мовчання пам’ять загиблих від рук терористів українців - полковника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала та полковника СБУ Юрія Возного.
Від імені Парламенту України Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко привітала учасників АМУ з 25-річчям. Політик відзначила кропітку роботу представників АМУ, Уряду та Парламенту у напрацюванні законодавчих ініціатив та нормативно-правових актів у сфері децентралізації.
«Політична воля Президента України, Парламенту та Уряду у співпраці з Асоціацією міст України дає можливість впровадити системні зміни у країні. На сьогоднішній день 413 громад вже об’єдналися, з яких 159 громад протягом двох років поспіль успішно впроваджують реформу», - зауважила Ірина Геращенко.
Перший заступник Голови Верховної Ради України наголосила, що зараз модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів в рамках реформи децентралізації вже демонструє позитивні результати. Політик звернула увагу присутніх, що за січень-травень поточного року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 72,3 млрд. грн., що складає 44,5% від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами.
Перший віце-спікер підкреслила, що завдяки прийнятим законодавчим ініціативам тепер об’єднані громади мають можливість планувати і реалізувати проекти, які покращують якість інфраструктури об’єднаних територіальних громад та місцевого самоврядування.
 
  
Водночас, Ірина Геращенко поінформувала, що під час голосування у Парламенті деяких законопроектів, передбачених реформою децентралізації, виникає необхідність підтримки народних депутатів України, зокрема депутатів-мажоритарників.
У цьому контексті Перший віце-спікер закликала активізувати співпрацю представників АМУ з народними депутатами України, обраними по мажоритарним округам для підвищення їхньої обізнаності щодо проблемних питань об’єднаних територіальних громад, які можна вирішити лише у разі ухвалення відповідних законодавчих актів. 
Ірина Геращенко повідомила, що 1 вересня 2017 року має набути чинності Угода про асоціацію Україна-ЄС, що відкриває нові можливості для України та надає нові інструменти в умовах подальшого впровадження реформи місцевого самоврядування.
Від імені Верховної Ради України за наполегливу працю та вагомий внесок у розвиток реформи місцевого самоврядування Ірина Геращенко вручила Почесні грамоти найкращим представникам Асоціації міст України.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)