Під час засідання Ради регіонального розвитку Президент України відзначив зростання місцевих бюджетів удвічі

20 / Березень, 2017
20 березня відбулося п’яте засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка за участю керівників Кабінету Міністрів, Верховної Ради, державних органів, голів українських міст - обласних центрів, голів обласних рад, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та міжнародних організацій.
Асоціацію міст України представляли міські голови, Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко, Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик. 
Президент України Петро Порошенко відзначив позитивні результати фінансової децентралізації в Україні. «Місцеві бюджети зросли з шістдесяти дев’яти мільярдів гривень в 2014 році до ста сорока семи мільярдів минулого року. Цього року мають вийти на показник в 170 мільярдів. Це означатиме зростання в два з половиною рази. Частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни також збільшилася і впритул наблизилася до 50%, чого ніколи не було за всю історію України», – сказав Петро Порошенко.
 
На переконання очільника держави, кожен житель кожної української громади має відчути приток ресурсів на місцевому рівні, тому не слід акумулювати їх на депозитних рахунках: «Тримати їх на депозитних рахунках маючи не відремонтовані дороги, не побудовані школи, не відновлені дитячі садки, вуличне освітлення, не маючи реальних кроків для того, щоб кожна громада відчула реальні кроки 2,5 кратного збільшення місцевих бюджетів – це теж неприйнятно».
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що реформа децентралізації вже зараз є результативною та демонструє свою успішність: «1 квітня буде три роки від першого рішення, яке було прийняте 1 квітня 2014 року, тоді ми затвердили концепцію реформи місцевого самоврядування в Україні. Якщо ми подивимося на ці 3 роки, як ми пройшли цей шлях, можливо сказати, що ця реформа вже має свої конкретні результати і успіхи. Нам треба йти далі, нам треба зробити таким чином, щоб вигодонабувачем результатів цієї реформи був український громадянин».
Володимир Гройсман закликав місцеву владу забезпечити підтримку у провадженні секторальних реформ на місцях. «Без вас неможливо зробити жодної секторальної реформи. Ви безпосередньо впливаєте на місця, економічний розвиток, економічне зростання і якість життя людей на місцях. Ми можемо скільки завгодно добувати українського газу, але енергоефективними без вас ми ніколи не станемо. Ми можемо говорити про зміни в системі охорони здоров'я, але це потребуватиме лідерства від кожного з вас, починаючи від сільського ФАПу і завершуючи обласною клінічною лікарнею будь-якої області», – зазначив він.
 
                                                                                Підготовлено за інформацією Офіційного Інтернет-представництва Президента України та Урядового порталу
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)