Перші кроки новоствореної ОТГ: законодавчі і практичні аспекти

26 / Грудень, 2016

23 грудня у Житомирі пройшов практикум із застосування законодавства «Перші кроки новоствореної ОТГ. Законодавчі і практичні аспекти», участь у якому взяли новообрані голови, головні фінансисти та депутати місцевих рад ОТГ, представники громад-членів Житомирського РВ АМУ, які зацікавлені в проходженні об’єднавчих процесів.

Відкриваючи захід, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова обласної ради Володимир Ширма, привітали присутніх з проведенням перших виборів ОТГ та обранням голів відповідних рад. Також, голова облдержадміністрації зазначив, що за підтримки Житомирського РВ АМУ видано посібник «Рекомендації з питань становлення та організації роботи органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад».


Більшість мешканців Житомирської області на виборах підтримали чинних очільників сіл та міст. Проте навіть ті, що обрані не вперше, наголошують на актуальності теми практикуму та зауважують потребу у додаткову навчанні в частині формуванні бюджетів об’єднаних територіальних громад, оптимізації структури медичних, освітніх та соціальних закладів громади.

Голова Баранівської міської ОТГ Анатолій Душко зауважив, що підготовлені фахівцями АМУ посібники будуть корисними всім учасникам заходу, сприяючи ефективності їх роботи і як наслідок розвитку громад.  

«Голови ОТГ, які до цього були головою міста чи села, розуміються в суті процесу реорганізації органів місцевого самоврядування, а тут – отримали підказки щодо послідовності дій, та окремих особливостей», - ділиться А.Душко.

Представники Барашівської сільської ОТГ зауважили, що не мають досвіду формування бюджетів об’єднаної громади, організації роботи соціальних установ, тому такі практикуми є надзвичайно корисними, адже дають змогу отримати нові та систематизувати вже наявні знання.

Захід відбувся у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)