Перші кроки до сталого розвитку молодих громад розглядали на практикумі у Херсонському РВ АМУ

03 / Листопад, 2017
2 листопада у Херсонському регіональному відділення Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Нормативно-правове забезпечення діяльності об’єднаних територіальних громад». Захід організовано в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь близько 40 учасників, насамперед - голови десяти новоутворених об’єднаних територіальних громад, у яких вибори відбулися 29 жовтня, а також представники громад, де вони призначені на 24 грудня.
Учасники  мали змогу обговорити спільно з експертами та регіональними консультантами Асоціації міст України перші кроки після об’єднання громади. Зокрема, розглянули питання утворення ОТГ  від етапу реєстрації юридичної особи, процедури оформлення прав власності, забезпечення організації взаємовідносин на рівні громади, а також з органами державної влади на районному та державному рівнях. Модераторами із зазначених питань виступили юрист-консультант В’ячеслав Гладков та регіональний консультант АМУ з юридичних питань Анатолій Негра. Під час спілкування піднімалося чимало питань, зокрема, присутні обговорили структуру новоствореної ради, процес інвентаризації майна громади та розробки перспективного планування її розвитку.
Виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська зазначила, що цей практикум спрямований на те, щоб дати можливість новим громадам відчути обсяг невідкладних питань щодо планування розвитку та почати їх вирішення.
Крім того, учасники обговорили правове забезпечення роботи освітньої та медичної галузей, а також культури та соціального захисту. Під час практикуму також піднімалися питання кадрового забезпечення та організації роботи виконавчих органів об’єднаної громади. Досвідом роботи в цьому напрямку поділився голова Музиківської сільської ради Олександр Лейбзон. Із законодавчим забезпеченням бюджетної політики та особливостями формування бюджетів ОТГ у 2018 році ознайомив учасників регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Юрій Гаврилюк.
Учасники заходу дискутували та обмінювалися досвідом і разом планували подальшу діяльність у своїх громадах.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)