Передача землі у власність ОТГ забезпечить наповнення бюджетів громад та стимулюватиме залучення інвестицій і розвиток бізнесу, - О.Слобожан на Прямому каналі ВІДЕО

05 / Лютий, 2018
5 лютого Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі Прямого каналу у програмі "Деталі" розповів про передачу земель у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. 
 
 
 
На минулому тижні було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів, а сьогодні відбулася нарада, де, зокрема, й з членами Асоціації міст України, обговорений відповідний механізм. Загалом в Україні 665 ОТГ, з яких 210 є членами Асоціації міст України. Тому АМУ долучена до цього процесу розробки механізму передачі земель з державної власності у комунальну.  Суть наступна: укладається тристоронній меморандум між об'єднаною громадою, упралінням Держгеокадастру і державним підприємством, що розроблятиме документацію із землеустрою. До речі, Держгеокадастр не має права приймати рішення щодо земель без погодження з відповідними об'єднаними громадами.  Уряд проведе інвентирізацію земель сільськогосподарського призначення за межами населенних пунктів. По кожній громаді буде підготовлено пакет документів на основі цього меморандуму. Землі будуть передані до кінця 2018 року кожній громаді.
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)