Особливості здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в ОТГ – тема практикуму в Чернігівському РВ АМУ

30 / Жовтень, 2019
30 жовтня в Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості забезпечення та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у засіданні взяли міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, їх заступники, начальники профільних управлінь, спеціалісти відділів: правового забезпечення та кадрової роботи, земельних відносин, соціального захисту населення, юридичного відділу, інспектори праці, представники Чернігівського РВ АМУ.
Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Михайло Литвин, відкриваючи практикум, акцентував на важливості питання кадрів для органів місцевого самоврядування, а отже й застосування трудового законодавства: «Ми розпочинаємо навчальний практикум, де розглянемо цілий блок питань, які стосуються основ трудового законодавства і його безпосереднього застосування, використання, контролю в органах місцевого самоврядування, зокрема в об'єднаних територіальних громадах».
Під час навчання модератор заходу - заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко познайомила учасників з рядом питань: «Ринковий нагляд, робота з небезпечними речовинами - ці питання є дуже важливими й навіть нагальними в новостворених ОТГ».
Під час першої навчальної секції говорили про здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та застосування постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» нових порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.
Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в області Вікторія Луцишина доповіла про відповідальність за порушення законодавства про працю, відповідно до статті 265 КЗпП України та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509.
Розбирали також порядок надання адміністративних послуг, що відносяться до компетенції органів Держпраці через Центри надання адміністративних послуг об’єднаних територіальних громад. Також присутнім роз’яснили основні вимоги (положення) законодавства України про ринковий нагляд.
Протягом другої навчальної секції учасники практикуму познайомилися з вимогами діючого законодавства до обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газифікованих житлових багатоквартирних будинків, додержанням вимог трудового законодавства, інших нормативних актів з питань оплати праці та трудових відносин на підприємствах та установах.
На завершення заходу учасники обмінялися досвідом із застосування трудового законодавства в органах місцевого самоврядування, спікери відповіли на всі питання присутніх фахівців.
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)