Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ обговорили під час практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

09 / Листопад, 2018
9 листопада в Кіровоградському РВ АМУ пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами. ПЦМ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – міські, селищні, сільські голови, фахівці бюджетних відділів. Практикум відкрила Виконавчий директор Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України Валентина Іллюшкіна. Вона розповіла про роботу АМУ та проекту ПУЛЬС, а також відзначила, що під час практикуму мове буде йти про планування бюджетів громад і контроль за їх використанням.
Модератор практикуму, начальник управління фінансів Міської ради міста Кропивницького Любов Бочкова звернула увагу на головні чинники, які дозволять громаді розвиватись. Зокрема, збільшувати дохідну частину і при цьому проводити адекватний моніторинг та оцінку ефективності виконання бюджетних програм. «Залишаються ризики незабезпеченості фінансовими ресурсами місцевих бюджетів різних рівнів в частині виконання власних і делегованих  повноважень. Це пов’язано, в першу чергу, із недостатніми обсягами трансферів на такі важливі галузі як медицина та освіта», - зауважила Любов Бочкова.
Цікавими для аудиторії стали питання підготовчого процесу складання кошторису, що мають бути викладені у проектах рішень і оприлюднені.
У ході практикуму консультант з бюджетних питань Кіровоградського РВ АМУ Анатолій Абрамов наголосив на тому, що спільна позиція усіх членів АМУ дала можливість місцевим бюджетам отримати додаткове фінансування із резервного фонду в якості медичної субвенції. «Мова йде про  1,5 мільярда гривень по всій Україні, із яких Кіровоградщина отримає в майже 25 мільйонів гривень медичної субвенції і ще понад  12,5 мільйонів з резерву. Тепер ви маєте ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоб кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади», зазначив А.Абрамов.
Під час практикуму учасники обмінялися досвідом щодо формування бюджету у вже створених ОГТ та тих, які тільки з нового, 2019 року, повноцінно працюватимуть в умовах децентралізації.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)