О.Слобожан: Уряд пообіцяв за результатами першого кварталу збільшити обсяг ДФРР

18 / Грудень, 2020
17 грудня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у програмі «Пряма мова», що виходить на телеканалі «ITV» на тему децентралізації та Державного бюджету на 2021 рік.
Виконавчий директор АМУ наголосив, що Асоціація міст України відстоювала збереження місцевого акцизу на пальне, який вдвічі більший державної підтримки регіонального розвитку громад. Також він наголосив на важливості діалогу центральної влади та місцевого самоврядування.
 
Протягом багатьох років Асоціація міст України створює неформальні міжфракційні депутатські об’єднання, які відстоюють інтереси місцевого самоврядування. Наразі ті депутати, які підтримали місцевий акциз на пальне, сформували основу для діалогу центральної влади та місцевого самоврядування, - зауважив О.Слобожан
Олександр Слобожан  сказав, що акциз на пальне – це не лише компенсатор за зменшення надходжень від  ПДФО, а й інструмент боротьби із тінізацією  у сфері обігу пального. Ті ж громади, які не мають на своїй територій АЗС, мають звернутися в обддержадміністрацію, яка, у свою чергу, зобов’язана розподілити між громадами виділені Міністерством фінансів кошти пропорційно протяжності доріг. На 2021 рік на такі цілі Мінфін запланував виділити 5 млрд грн. Також О.Слобожан повідомив, що Уряд пообіцяв за результатами першого кварталу збільшити обсяг ДФРР.
Також у програмі взяв участь депутат Рівненської обласної ради Олександр Дехтярчук. Він наголосив, що питання відкритості та прозорості має бути не порожнім словом, а центральна влада задля уникнення конфліктів повинна бачити у місцевому самоврядуванні партнера.
 
Пропонуємо переглянути повне відео
 


Нагадаємо, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у Загальних зборах Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)