О.Слобожан: Питання місцевого самоврядування об'єднують український парламент

18 / Грудень, 2020
18 грудня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у Форумі Доброго Врядування «Громади: перспективи для України».
Організатор - Аспен Інститут Київ в рамках Програми «Добре врядування». 
Виконавчий директор АМУ, виступаючи на панельній дискусії «Децентралізація в Україні: виклики та перспективи», подякував профільному парламентському Комітету, народним депутатам та Міністерству розвитку громад і територій України за конструктивний діалог та спільну роботу у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування. Він зауважив, що якби законопроєкти №3614 та №3651-д не були прийняті, то реформа адміністративно-територіального устрою на місцевому рівні не відбулася б. Зараз важливо прийняти законопроєкт «Про місцеві державні адміністрації», а вже потім - зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Щодо питань по яких є консенсус, то їх необхідно вирішувати невідкладно.
Коли Верховна Рада України голосує за питання місцевого самоврядування, то за відповідні законопроєкти парламент голосує конституційною більшістю - більше 300 голосів. Тобто питання місцевого самоврядування об’єднують український парламент, - сказав О.Слобожан
Олександр Слобожан підкреслив, що наразі важливо, щоб додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я пішла не в обласні державні адміністрації, а напряму в громади. Щодо субвенції на соціально-економічний розвиток, О.Слобожан сказав, що вона неефективна, а механізми її розподілу – непрозорі.
 
 
Переглянути виступ Виконавчого директора АМУ:
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)