О.Слобожан: Доцільно посилити програму «теплі кредити» шляхом перерозподілу коштів Державного фонду енергоефективності

06 / Травень, 2019
6 травня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у прес-конференції інформаційного агентства УНІАН на тему «Звернення Всеукраїнської ради голів ОСББ до Прем’єр-міністра України та Верховної Ради щодо фінансування Урядової програми «теплі кредити»». Також спікерами виступили перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад та Віце-президент Всеукраїнської ради голів ОСББ Роман Бондарук.
Олександр Слобожан відзначив, що декілька років тому була започаткована урядова програма «теплі кредити», яка показала свою ефективність серед індивідуальних споживачів житлово-комунальних послуг та ОСББ. Особливо це актуально зараз, оскільки 1 травня у силу вступила частина норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: «На 2019 рік на реалізацію програми було передбачено 400 млн грн. Ми не просимо у держави додаткових коштів – ми просимо збільшити цю цифру вдвічі за рахунок перерозподілу з окремих джерел, які на даний момент можна ефективно використати. Отже, через високий попит на «теплі кредити», ми просимо виділити ще 400 млн грн на впровадження цієї ініціативи, оскільки програма вже декілька років демонструє свою ефективність… Звідки взяти кошти? Ви знаєте, що ще не розпочав свою роботу Державний фонд енергоефективності, в якому знаходиться більше 1 млрд грн. Поки він буде запускатися, вважаємо, що нашим громадянам і, в першу чергу, ОСББ, зараз кошти були б дуже потрібні… Якраз за літній період завдяки здійсненню цього перерозподілу можна було б підготувати наш житловий фонд до опалювального періоду. І таким чином забезпечити економію енергоресурсів та, відповідно, коштів, як індивідуальних споживачів, так і ОСББ».  
Віце-президент Всеукраїнської ради голів ОСББ Роман Бондарук зачитав звернення Всеукраїнської ради голів ОСББ до Прем’єр-міністра України та Верховної Ради щодо фінансування Урядової програми «теплі кредити».
Перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад розповів про користь програми «теплі кредити», яку вона приносить громаді Луцька та відзначив, що ця урядова ініціатива є дуже важливою для міста та допомагає йому посилювати свою енергоефективність.
Наприкінці прес-конференції спікери відповіли на запитання журналістів телеканалу «1+1» та інформаційного агенства УНІАН.

Нагадуємо, механізм фінансування «теплих кредитів» передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більш ніж 12 тис. грн) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більш як 14 тис. грн) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більш як 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і житлово-будівельні кооперативи. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)