О.Слобожан: АМУ запропонує конкретний план дій з включення органів місцевого самоврядування до «Відкритого уряду»

29 / Січень, 2019
29 січня у Києві пройшов Круглий стіл «Партнерство «Відкритий уряд»: шляхи посилення ролі органів місцевого самоврядування», організований Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи (КМРВ) в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».
Учасники круглого столу - міські голови та їх заступники, голови ОТГ. У заході також взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, заступник Голови Державного агентства з питань електронного урядування України Валерій Бакал, а також експерти з електронного урядування Іспанії. Від АМУ в Круглому столі взяли участь Директор центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход, експерт АМУ Інна Скляр, координатор з питань міжнародної співпраці Юлія Бандура.
Учасники Круглого столу обговорили роль органів місцевого самоврядування в процесі виконання Національного Плану для України з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки. Виконавчий директор АМУ О.Слобожан виступив модератором Сесії «Партнерство «Відкритий уряд» в Україні: від зобов’язань до дій».
Під час вітального слова О.Слобожан подякував Когресу місцевих та регіональних влади Ради Європи за підтримку у впровадженні інструментів електронного врядування. Він розказав, що АМУ спільно з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи підготували проект дорожньої карти розвитку електронного урядування. Для цього було проведено опитування фокус-груп, які складалися з представників громад. В опитуванні взяли участь представники громад різних рівнів – міст, об’єднаних територіальних громад, селищ та сіл, адже громадяни мають право на вільний доступ до інструментів Е-урядування незалежно від місця проживання. Цей документ учасники проаналізують і направлять Уряду. О.Слобожан висловив сподівання на плідну співпрацю з Кабміном у напрямку впровадження електронного врядування в Україні: «Сподіваюсь, що ми запропонуємо Уряду конкретний план дій, який ми в результаті спільно реалізуємо. Завдяки інструментам електронного урядування ми зможемо представити Україну на належному рівні у великій європейській родині».
Також Виконавчий директор АМУ наголосив, що електронне урядування - це не мета, а інструмент забезпечення реалізації плану дій із впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» у 2018-2020 роках.
Учасники обмінялися досвідом і практиками з відкритого урядування та обговорили нові шляхи залучення громадян до діяльності органів місцевої влади, а також підвищення рівня довіри громадян до влади. 
 
 
Довідково. Проект «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», виконується Конгресом в рамках Плану Дій Ради Європи для України на 2018- 2021 роки.
Нагадаємо, 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер підписали Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» (читати більше тут і тут). 14 грудня 2018 року АМУ та КМРВ провели Круглий стіл «Партнерство відкритого врядування: можливості для розвитку співпраці».
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)