Онлайн-практикум Житомирського РВ АМУ щодо змін у виборчому законодавстві +ВІДЕО

04 / Серпень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
4 серпня у Житомирському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Зміни до виборчого законодавства. Застосування змін в умовах підготовки до місцевих виборів». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Житомирського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: міські, селищні, сільські голови ОТГ, їх заступники, керуючі справами виконавчих комітетів, спеціалісти місцевих рад.
Роботу практикуму відкрила виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська. Вона зауважила, що тема місцевих виборів надзвичайно актуальна, адже до регіонального відділення постійно звертаються за консультацією та роз’ясненнями самоврядці, майбутні кандидати та місцеві виборці.
«Верховна Рада України за три місяці до чергових місцевих виборів змінила правила їх проведення. Цим питанням переймаються не лише виборчі комісії, майбутні кандидати на посаду міських голів, депутатів місцевих рад, а й самі виборці. Особливістю цьогорічних місцевих виборів є накладання адміністративно-територіальної реформи на виборчий процес, що є певним викликом. Сподіваюся, що сьогодні ми спробуємо дати відповіді на більшість питань, обговоримо основи та принципові зміни виборчого законодавства, а також допоможемо учасникам практикуму розібратися у його ключових аспектах», - зазначила Тетяна Кухарська. Також  виконавча директорка Житомирського РВ АМУ презентувала Календарний план заходів з підготовки та проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
  
Модератором заходу виступив Володимир Піньковський, який детально роз'яснив основні зміни до виборчого законодавства та їх застосування в умовах підготовки до місцевих виборів.
Про дотримання вимог законодавства про службу в органах місцевого самоврядування під час виборчого процесу глядачам практикуму розповів Володимир Бражевський, заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
У кінці онлайн-заходу консультант з юридичних питань Житомирського РВ АМУ Андрій Дяченко відповів на численні запитання представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Житомирського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)