Онлайн-практикум Волинського РВ АМУ щодо особливостей передачі в оренду державного та комунального майна +ВІДЕО

15 / Вересень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
15 вересня у Волинському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Правові особливості передачі в оренду державного та комунального майна. Механізми мобілізації коштів до місцевих бюджетів, отриманих за рахунок надання в оренду комунального майна». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Волинського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: голови громад, керівники фінансових управлінь та відділів місцевих рад. 
Модерував захід Володимир Нікітін, начальник відділу звернень у сфері державної реєстрації нерухомого майна Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук.
Так, В.Нікітін розповів учасникам онлайн-заходу про механізм передачі в оренду державного та комунального майна, включаючи особливості передачі його в оренду відповідно до положень Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Зокрема, він звернув увагу присутніх на особливості включення об’єкта оренди до Переліку відповідного типу; особливості передачі в оренду пам’яток культурної спадщини; підготовку до передачі об’єкта оренди на аукціоні; організацію та порядок проведення електронного аукціону та електронного аукціону із зниженням стартової ціни; передачі майна в оренду без проведення аукціону.
Про суттєві умови договорів оренди комунального майна та особливості внесення змін до таких договорів, а саме до договору оренди та особливості розподілу орендної плати для об’єктів, що перебувають у державній власності розповіла Лариса Процька, начальник відділу майнових і земельних ресурсів виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради. Також вона роз'яснила порядок продовження договорів оренди та здійснення ремонту об’єктів комунальної власності.
Консультант з правових питань Волинського РВ АМУ Валентин Малиновський розповів про правові особливості передачі комунального майна в суборенду та передачі в оренду газорозподільчих систем або складових, довгострокову пільгову оренду занедбаних пам’яток культурної спадщини. Окремою він зупинився на держреєстрації права оренди, алгоритмі дій та правових підставах.
  
Василь Гром, консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ розповів учасникам практикуму про механізм мобілізації коштів до місцевих бюджетів, отриманих за рахунок надання в оренду комунального майна. Також В.Гром звернув увагу на те майно, яке наразі перебуває у комунальній власності районів, але згодом перейде до комунальної власності територіальних громад, на території яких розташоване. Він порадив у майбутньому звернути особливу увагу і проаналізувати оренду приміщень районних лікарень, які із січня 2021 року, імовірно, перейдуть у комунальну власність територіальних громад.
Резюмуючи проведення онлайн-практикуму Виконавча директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук наголосила, що тему оренди майна комунальної власності обрано не випадково, адже нещодавно набрав чинності «Порядок передачі в оренду державного та комунального майна», у ході застосування якого у органів місцевого самоврядування виникає безліч вузько спеціалізованих запитань.
«Нам вдалося запросити фахівця із Міністерства юстиції, який максимально детально розкрив проблемні питання передачі в оренду об’єктів комунальної власності територіальних громад та вказав на відповідний правовий механізм вирішення кожної з таких колізій. Маємо надію на подальшу співпрацю, що дозволить нашим громадам із максимальною користю використовувати комунальне майно, зокрема для наповнення місцевих бюджетів», – наголосила М.Конончук.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Волинського РВ АМУ:
 

 

АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)