Онлайн-практикум Сумського РВ АМУ щодо управління освітою в умовах нового адмінтерустрою +ВІДЕО

11 / Грудень, 2020
10 грудня у Сумському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Управління освітою в умовах нового адміністративно-територіального устрою». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Сумського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: представники громад області.
На початку практикуму до учасників звернувся виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля, який відзначив важливість надання якісних освітніх послуг в кожній територіальній громаді Сумської області.
Захід продовжила консультант з правових питань, координатор Офісу реформ у Сумському РВ АМУ Ніна Мельник, яка розповіла про сучасний стан реформи децентралізації влади: «На сьогодні в Сумський області створено 5 районів та 51 територіальну громаду. 38 з цих громад вже мають певний досвід роботи в новому форматі, а ось 13 нових муніципалітетів розпочинають свою діяльність тільки зараз». Вона закликала нові громади активно користуватися можливостями, які пропонуються Законом України 1009-IX, що був розроблений за підтримки Асоціації міст України. А саме, можливістю підсилити свій кадровий потенціал шляхом спрощених процедур переведення колишніх службовців виконавчої влади на службу в органи місцевого самоврядування.
Модератором заходу виступила Світлана Бирченко, очільниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти управління дошкільної, загальної середньої та інклюзивної освіти, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.
В ході навчальної сесії учасники практикуму познайомилися з новелами в організації роботи органів управління освітою та формуванням мережі закладів загальної середньої освіти в умовах нового адміністративно-територіального устрою. Очільниця відділу фінансово-ресурсного забезпечення Алла Шамрай розповіла учасникам про фінансове забезпечення закладів освіти, порядок розрахунку освітньої субвенції та інші питання. Директорка Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова наголосила на створенні якісних програм з освіти в кожній громаді на основі чинної обласної програми. Під час заходу також були розглянуті питання, пов’язані з розбудовою інклюзивного середовища в школах Сумської області. Спікерка Юлія Дідоренко, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, акцентувала особливу увагу на важливості розширення мережі інклюзивних груп та класів, зокрема, створенні безбар’єрного середовища в закладах освіти.
На завершення практикуму модератор та спікери заходу відповіли на запитання представників органів місцевого самоврядування та домовилися про подальшу співпрацю.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Сумського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)