Олександр Слобожан взяв участь у Загальних зборах Херсонського РВ АМУ

30 / Грудень, 2020
30 грудня відбулися Загальні збори Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, в яких взяли участь голови громад області.
У роботі Зборів взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Виступаючи перед учасниками, він представив здобутки АМУ та підкреслив  принципову позицію  Асоціації у захисті інтересів громад. також О.Слобожан  окреслив ключові виклики та проблеми, над вирішенням яких Асоціація міст України наполегливо працювала цьогоріч та працюватиме у наступному році.
У ході Зборів представники територіальних громад визначилися із стратегією захисту інтересів місцевого самоврядування та обговорили нагальні проблеми.
Перш за все голів громад турбує надзвичайно складна ситуація із бюджетним забезпеченням територіальних громад у наступному році. Реорганізація адміністративного устрою, передача від районів, що ліквідувалися, розгалуженої мережі закладів культури, лікарень, спортивних шкіл та позашкільних закладів, за умови обмеженого бюджетного фінансування, вимагає від усіх учасників процесу злагодженої копіткої роботи, уваги до потреб громад, у тому числі, - з боку обласної державної адміністрації. Учасники зібрання підписали звернення до т.в.о. Голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Козиря з приводу розподілу додаткової дотації місцевим бюджетам з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2021 рік. Відповідно до розпорядження №990 обласному бюджету передається 170 097,3 тис. грн (78%), бюджетам територіальних громад – 47 112,8 тис. грн (22%). Виділених коштів не вистачить за жодних обставин. Лідери громад вимагають перегляду формули розподілу.
  
Нагадаємо, що це було перше зібрання Херсонського регіонального відділення АМУ після місцевих виборів. Головою регіонального відділення АМУ учасники Зборів  обрали Херсонського міського голову Ігоря Колихаєва. Новокаховського міського голову Володимира Коваленка та Голопристанського міського голову Олександра Бабича рекомендовано до складу Правління АМУ. Вони представлятимуть інтереси громад Херсонської області на всеукраїнському рівні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)