О. Слобожан: Найкращим контролером для місцевого самоврядування є громада

05 / Лютий, 2020
5 лютого Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зустрівся з делегацією посадовців з Федеративної Республіки Німеччини.
У складі делегації були: керівник місцевої адміністрації округу Енцкрайз Бастіан Розенау, перший заступник керівника місцевої адміністрації округу Енцкрайз Вольганг Херз, Голова територіальної громади Ніферн-Ошельбронн Біргіт Форстер, Голова територіальної громади Кельтерн стефен Бочінгер, Голова територіальної громади Отісхайм Вернер Хенле, Голова територіальної громади Ремхінген Лука Прайон, Голова територіальної громади Нойлінген Міхаель Шмідт, Голова територіальної громади Вурмберг Джорж-Міхаель Теплій, референт відділу політики Посольства ФРН, громадянин Німеччини Рафаель Раум, співробітниця Посольства Жанна Агасієва.
Зустріч організовано в рамках домовленості Посольства України у ФРН з Київським міським головою, Головою АМУ В.В. Кличком. Мета - встановлення і налагодження дружніх робочих контактів та обмін відповідним професійним досвідом.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан презентував гостям діяльність та структуру АМУ, розповів про реформу з децентралізації в Україні.
Окрему увагу у дискусії було приділено питанням контролю і нагляду за органами місцевого самоврядування, які були цікавими як Асоціації міст України, так і представникам німецької делегації.
Починаючи з 2015 року Асоціація міст України не підтримує державну модель з префектами саме в частині контролю і нагляду за громадами. Ми підтримуємо модель, яка говорить про те, що найкращим контролером для місцевого самоврядування є громада, - зазначив О.Слобожан
 
Представники німецької делегації наголосили, що ограни місцевого самоврядування є самостійними і самі мають вирішувати, як розпоряджатися фінансами, а контролюючі органи мають лише спостерігати, щоб це відбувалося в рамках правового поля. Громади на місцях краще знають, що їм потрібно. Саме така модель контролю діє в Німеччині і вона є запорукою успіху.
На завершення Олександр Слобожан висловив переконання, що ця зустріч покладе початок новому етапу українсько-німецької співпраці на рівні органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)