Народний депутат Зіновій Андрійович: Реформа має бути якісною і спрямованою на покращення життя людей

15 / Січень, 2020
15 січня народний депутат України Зіновій Андрійович в ефірі програми #політикаUA телеканалу Рада прокоментував проєкт змін до Конституції в частині децентралізації. Зокрема, він підкреслив, що у 2020 році має відбутися завершальна стадія процесу децентралізації, але, на жаль, запропонований законопроєкт (№ 2598) містить багато суперечливих норм. Тому необхідно провести його широке обговорення з експертами та Асоціацією міст України.
З.Андрійович нагадав, що АМУ висловила заперечення щодо низки норм законопроєкту і детально зупинився на критичних положеннях.
«Я би хотів, щоб ми саме якісним законопроєктом переконали народних обранців в потребі, доцільності та якості цієї реформи. П’ять років були дуже важкими, тернистими. Коли ми на місцях створювали перспективні плани, переконували громади об’єднуватися, переконували у фінансовій спроможності. І сьогодні, цим законопроєктом фактично нівельована децентралізація останніх років. Ми маємо її вдосконалити, модернізувати, якісно прописати ті норми, які дадуть можливість Україні з цим законопроєктом жити в найближчий час. Бо це один із найважливіших законопроєктів за часи незалежності нашої держави» - наголосив парламентар.
Також З.Андрійович підкреслив: «Важливою є і фінансова децентралізація. Орган місцевого самоврядування не має називатися органом «самовиживання». Він має бути дієвим органом, який несе повноту відповідальності, який впевнено рухає вперед громаду, яка стає на фінансові рейки, довіряє її очільнику та депутатам, надає якісні послуги, відповідає за весь дієвий процес».
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)