Надання медичних послуг в ОТГ в умовах реформування: цифровізація та виклики - тема практикуму у Сумському РВ АМУ

29 / Жовтень, 2019
29 жовтня у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Надання медичних послуг в ОТГ в умовах реформування: цифровізація та виклики». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники заходу – голови ОТГ, начальники та фахівці відділів охорони здоров’я та інформаційних технологій з територіальних громад Миколаївської області, представники Сумського РВ АМУ.
Практикум відкрив виконавчий директор Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир Дериземля: «Цифровізація надання медичних послуг в ОТГ робить їх доступнішими для людей, дозволяє надавати їх жителям швидше та ефективніше, а отже сприяти розвитку всієї громади в цілому».
Під час навчання модератор заходу, головний лікар КНП «Білопільський Центр Первинної Медичної Допомоги», переможець конкурсу «Головний лікар року – 2019» Костянтин Рожин, познайомив учасників з новаціями в сфері цифровізації надання медичних послуг в громадах, та основними нормативно-правовими актами, які регулюють цю діяльність.
Під час першої навчальної секції було продемонстровано основні переваги роботи в цифровому форматі: онлайн-запис на прийом, ведення електронної звітності, впровадження електронних карток пацієнтів та використання мобільних додатків в поточній роботі. Особливу увагу модератор заходу К.Рожин приділив поширеним проблемам з повним переходом на електронні платформи та шляхам їх вирішення.
Протягом другої навчальної секції учасники практикуму познайомилися з процесом запровадження пацієнт-орієнтовної допомоги, переходом до доказової медицини та виконали низку практичних завдань в групах.
«Більшість об’єднаних громад Сумської області мають значну площу і як наслідок значну розпорошеність окремих закладів охорони здоров’я. Цифровізація цієї сфери дозволяє відкрити нову сторінку в надані медичних послуг населенню, зробити їх ефективнішими, своєчаснішими та зручнішими», - підсумувала Нина Мельник, координаторка Офіс реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)