Міжнародний форум «Креативна Україна»

08 / Листопад, 2018
8 листопада розпочався другий щорічний Міжнародний форум «Креативна Україна», організований Міністерством культури України. Захід відкрили Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук, Голова Представництва ЄС в Україні, Надзвичайний і Повноважений Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, представники європейських міністерств культури та посольств країн ЄС і Східного партнерства. Учасників Форуму відеозверненням привітав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
В рамках Форуму пройшла панельна сесія «Сучасна урбаністична культура. Baukultur». В обговоренні взяли участь Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук, «терапевт міст» з Великобританії Філ Вуд, радник Міністра культури Латвійської республіки з питань архітектури Яніс Дріпе, засновник Харківської школи архітектури, засновник архітектурного бюро «Drozdov&Partners» Олег Дроздов та міжнародні експерти. Темою дискусії став розвиток креативної економіки, який відкриває перед Україною міжнародні ринки, залучає інвесторів та сприяє стабільному і сталому розвитку країни. Від АМУ на цій панелі виступила менеджер з комунікацій Яна Семенюк.
Асоціація міст України відзначає, що в Україні лише починає формуватися кластер складової креативної економіки – креативних індустрій, основою яких є індивідуальна творчість. В містах активно створюються та розвиваються креативні хаби, коворкінги, майстерні, інкубатори, лабораторії і кластери. Вони дають змогу більшій кількості людей реалізувати й розвивати власні творчі здібності. В той же час в громадах немає повноцінної інфраструктури креативних індустрій, тому для їх успішного функціонування Україні потрібна нова культурна політика, яка створить умови для застосування інновацій, стимулювання творчих галузей, захисту інтелектуальної власності та стане першочерговим засобом для модернізації суспільства, що забезпечить ріст економіки та розвиток людського капіталу.
Під час сесії «Сучасна урбаністична культура. Baukultur» також розглянуто питання створення сприятливих умов для розвитку архітектури та урбаністики в Україні і важливість роботи з публічними просторами.
Міжнародний форум триватиме два дні. 9 листопада відбудуться презентації останніх тенденцій розвитку дизайну, моди, книговидавництва, буде проведено бізнес-консультації та практичні воркшопи із залученням міжнародних експертів.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)