«Маршрути успіхів» у Кам’янці-Подільському вивчають досвід розвитку туризму

18 / Липень, 2018
18 липня розпочався навчальний візит «Підвищення туристичної привабливості Кам’янця-Подільського як чинник економічного розвитку міста».
Захід, який триватиме два дні, проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці Кам’янець-Подільською міською радою.
У Кам’янці зібралися близько 30 представників міст з 19 областей України. Серед учасників – міські голови, заступники міських голів, фахівці органів місцевого самоврядування, які працюють у сфері розвитку туризму.
Навчальний візит розпочався з сесійного засідання у Кам’янець-Подільській міській раді. 
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан у вступному слові, зокрема, сказав: «Муніципалітети повинні знайти свою нішу та закріпитися в ній, щоб досягти успіху». Він також підкреслив  важливість обміну досвідом між органами місцевого самоврядування, результативність програми «Маршрути успіху», інтерес до якої серед міст і громад упродовж останнього року стабільно зростає. О.Слобожан розповів про роботу Асоціації міст України щодо розбудови місцевого самоврядування. Так, завдяки спільним зусиллям за останні роки вдалося зберегти близько 50 млрд грн для муніципалітетів, відстоюючи певні позиції громад у рамках бюджетного процесу: «Реформа – це щоденна боротьба, і вона триває. Бюджетний процес у цьому році буде складний. Тому ми показуємо історії успіху міст, які підтверджують, що рух у напрямку децентралізації треба продовжувати». Також Виконавчий директор АМУ подякував Кам’янець-Подільському міському голові за  добру організацію та теплий прийом. 
  
З вітальним словом до учасників звернувся міський голова Михайло Сімашкевич. Він презентував своє місто, розповів про розвиток туризму і досягнуті успіхи, побажав учасникам плідної роботи. Він, зокрема, зазначив що у Кам’янця-Подільського є передумови для розвитку туризму, великий потенціал, проте потрібно докладати зусиль, щоб зуміти правильно його продемонструвати. Тому Кам’янець став одним із перших міст України, які із міського бюджету виділили кошти на програму популяризації туристичного міста – 250 тис. грн на виготовлення брендованої продукції та участь у туристичних виставках.
  
 
  
Заступник міського голови Вадим Савчук виступив з презентацією «Туристична галузь Кам’янця-Подільського як один із факторів сталого розвитку міста».
Далі відбулася панельна дискусія «Кам’янець-Подільський –  майданчик для розвитку цільових видів туризму: передумови, розвиток, невикористані резерви», модератором якої виступила Олеся Лукашова, завідувач відділу туризму Департаменту гуманітарної політики міської ради.
Фахівці туристичної галузі Кам’янця-Подільського представили "родзинки туристичного бізнесу". З презентаціями виступили:
  • Кам’янець – острів скарбів або чому туристи обирають саме це місто. Досвід впровадження культурно-пізнавального туризму -  Олександр Заремба, Директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника
  • Що робити в Кам’янці-Подільському, якщо твій слоган «Драйв!»? Досвід впровадження активного відпочинку - Олександр Костинський, Юрій Аносов, Олексій Смольський, підприємці, надавачі послуг активного відпочинку
  • Дитячий туризм – як попит народив пропозицію? - Дмитро Сабадаш, керівник проекту «Крута вечірка», Світлана Гумінська, екскурсовод
  • Гастрономічний туристичний продукт – «Смачна карта Кам’янця-Подільського» -   Лілія Сорокіна, шеф-кухар ресторану «Тарас Бульба»
  • Подієвий туризм: враження, які кличуть знову - Петро Гаврилюк, начальник управління культури міської ради
 
   
Під час візиту представники міст оглянуть музейні та туристичні об’єкти Кам'янця-Подільського, ознайомляться із практиками впровадження музейного «єдиного квитка», інтерактивних інформаційних панелей, квестів для дітей та дорослих тощо.
Також програмою передбачена екскурсія містом, під час якої можна буде на практиці відчути і побачити успішність зазначених практик, обмінятися досвідом щодо впровадження креативних ідей у турбізнесі.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)