Інформаційно-комунікаційна діяльність органів місцевого самоврядування, - тема практикуму у Житомирському РВ АМУ

18 / Вересень, 2019
18 вересня у Житомирському РВ АМУ відбувся практикум на тему: «Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю. Інформаційна відкритість громад: цілі, завдання, інструменти».
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники: представники міських, селищних та сільських громад Житомирського РВ АМУ.
Вітаючи учасників заходу, виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська презентувала роботу Асоціації в рамках проєкту ПУЛЬС та наголосила на актуальності тематики сьогоднішнього практикуму: «Висвітлення діяльності місцевої ради та її виконавчих органів – невід’ємна частина щоденної роботи органу місцевого самоврядування. Цією функцією часто не наділяють окремий виконавчий орган ради, тому інформаційні служби виконують ще й інші функції. Від вас великою мірою залежить успішне місцеве самоврядування, оскільки жоден усе, що відбувається у сільських/селищних/міських радах не проходить без вашої участі, або без вашої роботи воно не відоме світові».
Модератор практикуму презентувала принципи організації роботи інформаційних служб місцевого самоврядування в умовах постійних законодавчих змін, зупинилася на «профільних» документах прес-служб, досвіді вибору та використання методів залучення громадськості до місцевого самоврядування.
Учасники отримали знання щодо напрямків та особливостей формування комунікаційної діяльності в громадах. Зокрема, обговорили нюанси та вимоги законодавства про доступ до публічної інформації та інформування про діяльність органів місцевого самоврядування, мету наповнення сайту та прийоми роботи з інформацією, формування системи внутрішнього інформування в органах місцевого самоврядування, обміну інформацією з підрозділами, закладами, підприємствами, інструменти та засоби роботи зі ЗМІ.
Як приклад налагодження комунікації зі ЗМІ, 18 вересня підписано Меморандум про співпрацю між Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України та КП «Районна редакція радіомовлення “Коростишівське радіо”».
Учасники отримали пам’ятки та алгоритми роботи з сайтом, сторінками у соцмережах, приклади інших інструментів, які сприяють налагодженню ефективної комунікаційної роботи у громадах.

    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)